Frudia Avocado relief mask

Frudia Avocado relief mask

300L

Avocado Relief Sheet Mask është një maskë me ekstrakte avokado që kujdeset për lëkurën dhe lehtëson irritimin.

SKU: 11154 Kategori: , , ,

Përshkrim

Frudia Avocado relief mask
Avocado Relief Sheet Mask është një maskë me ekstrakte avokado që kujdeset për lëkurën dhe lehtëson irritimin. Me ekstraktet e avokados, ju jeni të sigurt se lëkura juaj do te mbetet e hidratuar . Të gjithë përbërësit aktivë do të përthithen thellë dhe do të kujdesen për lëkurën nga brenda jashtë. Kjo maskë është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë lëkurën e ndjeshme.

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Phytosphingosine
Antioksidant: vaj frutash Olea Europaea (ulliri), Ekstrakt Portulaca Oleracea, Madecassoside, Asiaticoside, Ekstrakt Aesculus Hippocastanum (Gështenja e kalit), Ekstrakt Centella Asiatica, vaj i gjetheve Camellia Sinensis, Tocopherol
Përbërësi që komunikon qelizën: Phytosphingosine
Përbërës identik me lëkurën: Glicerinë, Squalane, Ceramide NP, Kolesterol, Phytosphingosine, Fenilalanine, Histidine, Isoleucine, Valine, Threonine
Qetësues: Ekstrakt frutash Persea Gratissima (avokado), Panthenol, Ekstrakt Portulaca Oleracea, Allantoin, Madecassoside, Ekstrakt Centella Asiatica, Ekstrakt i gjetheve Hamamelis Virginiana (Lajthë shtrigash).

Përdorimi:

1. Hiqni filmin dhe aplikoni maskën në fytyrën e pastruar.
2. Lëreni për 15-20 minuta, më pas hiqeni butësisht. Mos e shpëlani.
3. Lyejeni serumin e mbetur në lëkurë derisa të përthithet plotësisht.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Panthenol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​Beheneth-25 Methacrylate Crosspolymer, Glycerin, Caprylic/​Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Polyglyceryl-10 Laurate, Portulaca Oleracea Extract, Hydrogenated Lecithin, Squalane, Allantoin, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Madecassoside, Punica Granatum Fruit Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Lavandula Hybrida Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Cupressus Sempervirens Leaf/​Nut/​Stem Oil, Juniperus Virginiana Oil, Ceramide NP, Cholesterol, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Asiaticoside, Ethylhexylglycerin, Phytosphingosine, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract, Centella Asiatica Extract, Camphor, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Leucine, Phenylalanine, Methionine, Lysine, Histidine, Isoleucine, Valine, Threonine, Camellia Sinensis Leaf Oil, Cinnamomum Camphora (Camphor) Bark Oil, Gardenia Taitensis Flower, Tryptophan, Tocopherol, Chlorphenesin

Informacion shtesë

ml

20

Brand

Frudia

Related Products