Nacific Fresh Cica Plus Clear Cream

Sale

Nacific Fresh Cica Plus Clear Cream

Çmimi origjinal qe: 2,800L.Çmimi i tanishëm është: 2,380L.

Kremi Nacific Fresh Cica Plus është një hidratues që përthithet shpejt që ndihmon në kontrollin e sebumit të tepërt, ndërsa kujdeset për lëkurën e prirur ndaj akneve.

SKU: 11351 Kategori: ,

Përshkrim

Fresh Cica Plus Clear Cream
Kompleksi cica (i përbërë nga 3 lloje të centella asiatica) ndihmon në qetësimin e lëkurës së irritur dhe të ndjeshme, ndërsa ceramide dhe panthenoli forcojnë barrierën e lëkurës tuaj dhe parandalojnë problemet e lëkurës. Formuluar në një madhësi më të vogël se qelizat dhe përdor metodën e liposomeve që depërton thellë nën lëkurë për të mundësuar përkujdesje intensive. Jo-komedogjen,ndihmon në reduktimin e poreve dhe nuki bllokon ato.

Përbërësit kryesorë:
Asiaticoside – Kujdesi për balancimin e vajit dhe ujit në lëkurë, kujdesi për barrierën ujore të lëkurës.
Acid asiatic – Kujdesi për barrierën e ujit për lëkurën e ndjeshme. Ndihmon për efekt antioksidues.
Acidi madecassic- qetësues i lëkurës.
-Trajtim special për lëkurat sensitive falë kompleksit Green, asiaticoside, acidi asiatik, acidi madecassic
-Përdorimi i metodës së liposomeve për të siguruar lagështi të thellë në lëkurë. Një liposom me dy shtresa që ka një strukturë të ngjashme me atë të lipideve të lëkurës. Ai shpejt dhe thellësisht furnizon lëkurën me përbërës aktivë, duke e bërë atë të hidratuar dhe të freskët.
-Përmban trehalozë që i mbijeton edhe mjediseve më të vështira në shkretëtirë, duke i dhënë lëkurës vitalitet duke e mbajtur atë të hidratuar dhe të freskët.

Perdorimi:
Pas pastrimit, tonifikimit dhe produkteve të serumit, aplikoni kremin në zonat problematike ose në të gjithë fytyrën tuaj për ta hidratuar.

Ingridientet:
Water, Chamaecyparis Obtusa Ëater, Propanediol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Centella Asiatica Extract, Madecassoside, Ceramide NP, Panthenol, Allantoin, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Alcohol, Glycereth-25 PCA Isostearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Ethylhexyl Palmitate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Cetyl Ethylhexanoate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Hydrogenated Lecithin, Amyris Balsamifera Bark Oil, Pelargonium Graveolens Floëer Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Juniperus Mexicana Oil, Bosëellia Carterii Oil, BHT, Aniba Rosaeodora (Rosewood) wood Oil, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin.

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Nacific

Related Products