Etude House Sunprise Natural Corrector SPF 50+/PA+++

Etude House Sunprise Natural Corrector SPF 50+/PA+++

1,700L

Krem dielli 2-në-1 dhe bazë për fytyrën
Zbut papërsosmëritë, përfundim i butë mat

Availability: S’ka stok SKU: 10937 Kategori: , , ,

Përshkrim

Etude House Sunprise Natural Corrector SPF50+/PA+++
Ndërsa shumica e kremrave të diellit bllokojnë rrezet e dëmshme UV që të depërtojnë në shtresat më të
thella të lëkurës tuaj, Sunprise Natural Corrector SPF 50+ PA++ fokusohet në stimulimin e rinovimit të
qelizave, reduktimin e rrudhave, zbardhjen dhe zbutjen e lëkurës tuaj me niacinamide dhe adenozinë.
Përbërës të tjerë si ekstrakti i lëvozhgës së mangostenit mbron lëkurën tuaj kundër substancave toksike
që gjenden në mjedis, ndërsa manaferrat acai, acerola dhe aloe vera e mbajnë lëkurën tuaj të qetë dhe
të hidratuar. Sigurisht, formulimi i tij SPF50+ siguron që lëkura juaj të mbrohet nga rrezet UV kur
ekspozohet në diell.

– Krem dielli 2-në-1 dhe bazë për fytyrën
– Zbut papërsosmëritë, përfundim i butë mat
– SPF 50 +, PA+++
Niacinamide – Shkëlqen dhe qartëson lëkurën
Ekstrakti i frutave Acerola – I pasur me antioksidantë për vetitë kundër plakjes
Adenozina – Energjizon lëkurën për të reduktuar shfaqjen e vijave të imta dhe rrudhave

Përdorimi
Aplikoheni si hapin e fundit të rutinës suaj, 20 minuta përpara ekspozimit në diell.
Riaplikoheni sipas nevojës gjatë ditës.

Ingredientët
Water, Cyclopentasiloxane, Zinc Oxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dipropylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Peg-10 Dimethicone, Homosalate, Titanium Dioxide (Ci 77891), Caprylyl Methicone, Polymethyl Methacrylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Dicaprylyl Carbonate, Boron Nitride, Triethoxycaprylylsilane, Mica, Vinyl Dimethicone/​Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Phenoxyethanol, Propanediol, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Sorbitan Caprylate, Fragrance, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Octyldodecanol, Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Saccharide Hydrolysate, Dimethicone/​ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Iron Oxides (Ci 77492), Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract, Echium Plantagineum Seed Oil, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Bambusa Vulgaris Water, Propylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Cardiospermum Halicacabum Flower/​Leaf/​Vine Extract, Glycerin, Ethyl Hexanediol, Iris Florentina Root Extract, Tocopherol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/​Leaf Extract

Informacion shtesë

g

50

Brand

Etude

Related Products