Etude House Sunprise Mild Airy Finish Sun Milk SPF50+ / PA+++

Etude House Sunprise Mild Airy Finish Sun Milk SPF50+ / PA+++

1,500L

Mbrojtës dielli jo i yndyrshëm.

Availability: S’ka stok SKU: 10764 Kategori: , ,

Përshkrim

Etude House Sunprise Mild Airy Finish Sun Milk SPF50+ / PA+++
Mbrojtës dielli jo i yndyrshëm.
Bllokon butësisht rrezet ultravjollcë pa lënë shenja të bardha.
-I lehtë dhe i sigurt.
Përmban përbërës 100% mineral për përdorim të butë në lëkurë të ndjeshme.
-Përbërës natyralë, për një lëkurë të shëndetshme.
Sunprise Mild Airy Finish përmban 20 përbërës bimorë: Ekstrakt i rrënjës Carex Humillis dhe fara luledielli për efektin e mbrojtjes UV, Acerola (qershia e Barbados) + Vishnja për forcimin e lëkurës + Acacaai & Centella Asiatica & gjethe veshtulla për qetësimin e lëkurës + Aloe Vera & Acid Hyaluronik për hidratim.
-Komponentë inorganikë të mbrojtjes ndaj rrezeve UV.
Reflektoni rrezet UV në sipërfaqen e jashtme të lëkurës.
-Përbërës organikë të mbrojtjes ndaj diellit.
Grimca transparente dhe të vogla aplikohen gjerësisht në lëkurë pa asnjë shenjë të bardhë dhe përthithen lehtësisht.

Përdorim

Aplikojeni në hapin e fundit të kujdesit për lëkurën dhe në zonat me ekspozim ndaj rrezeve UV.
Shkundni mirë përpara se të aplikoni.

Ingredientët
Water/​Aqua/​Eau, Cyclopentasiloxane, Zinc Oxide (Nano), Alcohol, Dipropylene Glycol, Dicaprylyl Ether, Titanium Dioxide (Nano), PEG-10 Dimethicone, Vinyl Dimethicone/​Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Polymethylsilsesquioxane, Magnesium Sulfate, Methicone, 1,2-Hexanediol, Aluminum Hydroxide, Fragrance/​Parfum, Caprylyl Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Octyldodecanol, Stearic Acid, Dimethicone, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Propanediol, Butylene Glycol, Microcrystalline Cellulose, Echium Plantagineum Seed Oil, Cellulose Gum, Triethoxycaprylylsilane, Adansonia Digitata Seed Oil, Phenoxyethanol, Centella Asiatica Extract, Viscum Album (Mistletoe) Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Portulaca Oleracea Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Cardiospermum Halicacabum Flower/​Leaf/​Vine Extract, Citric Acid, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Opuntia Ficus-Indica Extract, Tocopherol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Carex Humillis Root Extract, Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract

Informacion shtesë

ml

55

Brand

Etude

Related Products