Dr. Jart+ Peeling Solution Mask Cope

Dr. Jart+ Peeling Solution Mask Cope

500L

Maskë e formuluar me përbërës frutash me origjinë natyrore për të larguar qelizat e vdekura të lëkurës dhe për të barazuar tonin e saj, duke e lënë atë të lëmuar dhe rrezatuese.

Availability: S’ka stok SKU: 11215 Kategori: , , ,

Përshkrim

Dr. Jart+ Peeling Solution Mask
Maskë e formuluar me përbërës frutash me origjinë natyrore për të larguar qelizat e vdekura të lëkurës dhe për të barazuar tonin e saj, duke e lënë atë të lëmuar dhe rrezatuese.
Maska me dy hapa është formuluar me pluhur acidi karbonik të injektuar me dioksid karboni, i cili depërton thellë duke pastruar poret. Një përzierje e skrabit të sheqerit dhe acideve të frutave, duke përfshirë enzimat e papajas, ndihmojnë për të eksfoliuar butësisht lëkurën dhe për të barazuar tonin e saj. Alantoina dhe vaji i ullirit qetësojnë irritimet dhe shtojnë lagështi, duke e lënë lëkurën të butë dhe të hidratuar. Maska inovative me fletë celuloze ka një nuancë natyrale vjollce që ndryshon ngjyrën për të treguar ndryshimin në ekuilibrin e pH të lëkurës.
Lloji i lëkurës: për lëkurë të ndjeshme dhe të thatë.

Përbërësit kryesorë:

Antioksidant: Ekstrakt i frutave Vitis Vinifera (Rrushi), vaj i gjetheve Rosmarinus (Rozmarine)
Eksfoliant: Acidi laktik
Përbërës identik me lëkurën: Glicerina
Qetësues: Ekstrakt i frutave Vitis Vinifera (Rrushi), Allantoin

Përdorimi:

Lani fytyrën me një larës të butë dhe aplikoni STEP 01 Peeling Essence, duke shmangur zonën e syve. Pasi të keni masazhuar butësisht fytyrën me kokrrat e sheqerit, aplikoni maskën për balancimin e pH STEP 02 .
Flluskat do të fillojnë të formohen dhe fleta do të fillojë të ndryshojë ngjyrën. Lëreni maskën për tre deri në pesë minuta. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe vazhdoni me rutinën tuaj të lëkurës.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Citric Acid, Clitoria Ternatea Flower Extract, Lactic Acid, Citrus Aurantifolia (Lima) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Xanthan Gum, Maltodextrin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Allantoin, Rose Flower Oil, Glucose, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

Informacion shtesë

Copë

5

Brand

Dr.Jart+

Related Products