Dr.Jart+ Dermask Intra Jet Wrinkless Solution Cope

Dr.Jart+ Dermask Intra Jet Wrinkless Solution Cope

500L

DR. JART+ Dermask Intra Jet Wrinkless Solution është një maskë me fletë celuloze që promovon elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës.

Availability: S’ka stok SKU: 10748 Kategori: , , ,

Përshkrim

Dr.Jart+ Dermask Intra Jet Wrinkless Solution
DR. JART+ Dermask Intra Jet Wrinkless Solution është një maskë me fletë celuloze që promovon elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës.

Xheli termosensitiv aktivizohet nga nxehtësia e trupit për të çliruar përbërësit e dobishëm të formuluar. Shtresa e butë e xhelit ndihmon në mbylljen e përbërësve për të maksimizuar efektivitetin e maskës dhe për të rikuperuar nga humbja e hidratimit.

Bio-peptidi rikthen pamjen e strukturës së shëndetshme të lëkurës duke mbështetur sintezën natyrale të kolagjenit dhe elastinës.

Një kompleks i përbërë nga kolagjen, elastinë dhe adenozinë – përmirëson pamjen e linjave të holla dhe rrudhave për një pamje të ngritur (lifting), rinore dhe të lëmuar.

Përdorimi

Pastroni fytyrën dhe mund të aplikoni toner për të përmirësuar strukturën e lëkurës.
Hiqeni maskën me kujdes nga paketimi, shpaloseni dhe vendoseni maskën në fytyrë.
Aplikojeni maskën në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën, lëmoni butësisht maskën për të siguruar kontakt të mirë me lëkurën.
Lëreni në fytyrë për 15-20 minuta.
Hiqeni maskën dhe masazhoni lëkurën lehtë për të thithur esencën e mbetur në lëkurë.

Ingredientët
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Alcohol, Panthenol, Betaine, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Pinus Densiflora Leaf Extract, Thuja Orientalis Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Chlorphenesin, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Xanthan Gum, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Coptis Japonica Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium, Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Arginine, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Acorus Calamus Root Extract, Perilla Ocymoides Leaf Extract, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, PEG-10 Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polyglutamic Acid, Methylpropanediol, Phenoxyethanol, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Oil.

Informacion shtesë

Copë

5

Brand

Dr.Jart+

Related Products