Dr.Jart+ Ceramidin Facial Barrier Mask Cope

Dr.Jart+ Ceramidin Facial Barrier Mask Cope

500L

Një maskë me fletë hidratuese intensive për lëkurën e thatë dhe të dëmtuar që ndihmon në mbështetjen e barrierës së lëkurës me kompleksin 5-Cera, ektoinën dhe kompleksin peptid.

Availability: S’ka stok SKU: 10784 Kategori: , , ,

Përshkrim

Dr.Jart+ Ceramidin Facial Barrier Mask
Një maskë me fletë hidratuese intensive për lëkurën e thatë dhe të dëmtuar që ndihmon në mbështetjen e barrierës së lëkurës me kompleksin 5-Cera, ektoinën dhe kompleksin peptid.

Përdoret për të gjitha llojet e lëkurës.
Kjo maskë përmban një esencë kremoze që ndihmon përbërësit të depërtojnë në lëkurë, duke dhënë hidratim intensiv. Është gjithashtu e përbërë nga material celuloze 100 % i biodegradueshëm me prejardhje nga bambu.

Përdorimi

1.Pastroni fytyren dhe para hapjes, shtypni qesen në të gjithë gjatësinë tre deri në pesë herë për të përhapur esencën në mënyrë të barabartë në të gjithë maskën e fytyrës.
2.Hapeni maskën me kujdes dhe aplikojeni në fytyrë.
3.Hiqeni pas 15 deri në 20 minuta dhe ushtroni presion butësisht mbi lëkurën për të thithur esencën e mbetur. Me pas vazhdoni me kremin për hidratim.

Ingredientët
Water/​Eau, Glycerin, Dipropylene Glycol, Hydrogenated Poly (C6-14 Olefin), Dicaprylyl Carbonate, 1,2-Hexanediol, Betaine, Hydroxyacetophenone, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Candida Bombicola/​Glucose/​Methyl Rapeseedate Ferment, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Tromethamine, Ceramide Np*, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Laminaria Japonica Extract, Adenosine, Fructooligosaccharides, Disodium EDTA, Melia Azadirachta Flower Extract, Ectoin, Melia Azadirachta Leaf Extract, Polyglyceryl-10 Stearate, Butylene Glycol, Sodium Stearoyl Glutamate, Hydrogenated Lecithin, Curcuma Longa (Tumeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Beta-Glucan, Behenyl Alcohol, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Corallina Officinalis Extract, Streptococcus Thermophilus Ferment, Glyceryl Stearate SE, Hydrolyzed Vegetable Protein, Maltodextrin, Cholesterol, Tocopherol, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Pogostemon Cablin Oil, Glyceryl Stearate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Ceramide Ap*, Ceramide As*, Ceramide Ns*, Ceramide EOP*

Informacion shtesë

Copë

5

Brand

Dr.Jart+

Related Products