Dr.Jart+ Ceramidin Body Scrub

Dr.Jart+ Ceramidin Body Scrub

3,000L

Shtoni në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës një scrub eksfoliues për trupin për të hequr lëkurën e vjetër dhe për të stimuluar mikroqarkullimin.

Availability: S’ka stok SKU: 10783 Kategori: , , ,

Përshkrim

Dr.Jart+ Ceramidin Body Scrub
Shtoni në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës një scrub eksfoliues për trupin për të hequr lëkurën e vjetër dhe për të stimuluar mikroqarkullimin.

Trupi ka trashësi të ndryshme të lëkurës, kështu që gjendja e tij e thatë është e ndryshme dhe zakonisht përbëhet nga një strukturë qelizore që është më e dendur se fytyra, kështu që është e vështirë të depërtohet.

Ky skrab trupi i bërë nga lëvozhgat e arrave, farat e kajsisë, miell bajamesh, është shumë hidratues me 5 shtresa dhe ka një efekt hidratues dhe masazhues edhe në zonat e vrazhda të lëkurës si krahët.

Përdorimi

1. Aplikoni një sasi të përshtatshme në duart tuaja.
2. Masazhoni trupin e lagur rreth zonës ku duhet të largoni lëkurën e vjetër
3. Shpëlajeni tërësisht me ujë.

Ingredientët
Water/Aqua/Eau, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Cetearyl Alcohol, Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder, Glyceryl Stearate, Pentylene Glycol, Palmitic Acid, Cetearyl Glucoside, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Meal, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Carbomer, Tromethamine, Ceramide NP, Ethylhexylglycerin, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Melia Azadirachta Flower Extract, Disodium EDTA, Melia Azadirachta Leaf Extract, Myristic Acid, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Dextrin, Theobroma Cacao Cocoa) Seed Extract, Arachidic Acid, Lauric Acid, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Pogostemon Cablin Oil, Corallina Officinalis Extract, Oleic Acid, Propanediol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Dipropylene Glycol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Cetyl-PG Hydroxyethyl Palmitamide, Benzyl Glycol, Ceramide NS, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Ceramide AP, Ceramide AS, Cholesterol, Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone, Ceramide EOP

Informacion shtesë

ml

200

Brand

Dr.Jart+

Related Products