Dr. Ceuracle Vegan Kombucha Tea Gel Cream

Përshkrim

Dr. Ceuracle Vegan Kombucha Tea Gel Cream
Kremi Vegan Kombucha Tea Gel i Dr. Ceuracle është një hidratues i pasur me lëndë ushqyese, hidratues i shpejtë për lëkurën e dehidratuar, të lodhur ose me pamje të pajetë. Formuluar me 20% ekstrakt çaji të zi të fermentuar (Kombucha) për të ndihmuar në forcimin e barrierës së lagështisë duke balancuar prodhimin e vajit. Përmban gjithashtu 58.9% ujë me gjethe Camellia sinensis (çaj jeshil), i cili ka përfitime mbrojtëse antioksiduese duke qetësuar çdo acarim. Së bashku këta dy përbërës të fuqishëm furnizojnë një përqendrim ushqyes të taninave, aminoacideve dhe proteinave që rrisin plotësinë dhe elasticitetin e përgjithshëm të lëkurës. Ekstrakti i shtuar i frutave, i pasur me vitamina, ofron një nuancë natyrale rozë.

Përdorimi:
Pas pastrimit dhe tonifikimit, aplikoni një shtresë të barabartë në fytyrë dhe masazhojeni fytyrën butësisht për t’u absorbuar.

Ingredientet:
Camellia Sinensis Leaf Water, Camellia Sinensis Leaf Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Glycerin, Methylpropanediol, Water, Dicaprylyl Ether, Glycereth-26, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Arctium Lappa Root Extract, Phellinus Linteus Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Schisandra Chinensis Fruit Extract, Hydrogenated Lecithin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Polyquaternium-51, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Fructooligosaccharides, Xanthan Gum, Beta-Glucan, Dextrin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Butylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin

Brand

Dr-Ceuracle

Related Products