Cosrx The Vitamin C 23 Serum

-32%

Cosrx The Vitamin C 23 Serum

Çmimi origjinal qe: 2,500L.Çmimi i tanishëm është: 1,690L.

Serum shumë i koncentruar që zbeh shenjat e akneve për të rigjallëruar lëkurën e pa jetë dhe tëthatë. Njëtrajteson tonin e lëkurës me 23% vitaminë C që ka në përmbajtje .

SKU: 11097 Kategori: , , ,

Përshkrim

Cosrx The Vitamin C 23 Serum
Serum shumë i koncentruar që zbeh shenjat e akneve për të rigjallëruar lëkurën e pa jetë dhe tëthatë. Njëtrajteson tonin e lëkurës me 23% vitaminë C që ka në përmbajtje . Parandalon në mënyrë
efektive sintezën e melaninës duke zbehur plagët e akneve dhe hiperpigmentimin .Formulë hipoalergjike, e stabilizuar, që thyen nocionin se vitamina C e pastër është irituese.
Maksimizon të mirat, ndërkohë që minimizon të këqijat e përfshirjes së vitaminave në kujdesin e lëkurëstuaj. Për të optimizuar përfitimet, vitaminat ose derivatet e pastra zgjidhen me kujdes për të përforcuarefektet dhe për të përmirësuar shpërndarjen e përbërësve aktivë në lëkurë. Komponentët sinergjikë shtohen gjithashtu për të minimizuar efektet anësore që lidhen me përdorimin e vitaminave shumë të përqendruara. Teknologjia e patentuar e COSRX , duke përdorur ekstraktin e frutave Aronia melanocarpa dhe ekstraktin Hippophae rhamnoides rrit stabilitetin dhe efikasitetin e vitaminës C. Me 60% ekstrakt propolisi për të hidratuar dhe ushqyer lëkurën duke e mbrojtur atë nga dehidratimi dhe stimulimi.
Ndihmon në përforcimin e funksionit të kremit të diellit.

Këshilla :
-Përdorni mbrojtje SPF gjatë ditës.
-Mos përdorni së bashku me acide të tjera si AHA, BHA dhe retinol.
-Acarim i lehtë ose skuqje mund të ndodhë për përdoruesit për herë të parë.
-Përmbajtja mund të bëhet kafe për shkak të oksidimit. Për të shmangur këtë, ruajeni në një hapësirë ​​të
freskët dhe të errët midis 15ºC ~ 25ºC, sa më larg dritës dhe nxehtësisë që të jetë e mundur.
-Përdoret brenda 2 muajve nga hapja.

Perdorimi:
Pas hapjes, ndërroni kapakun me pikatore të ofruar.
Aplikoni dy deri në tre pika në lëkurë të pastër, duke shmangur sytë. Pasi të përthithet, aplikoni kremin e
diellit.

Ingredientët
Water, Ascorbic Acid(23%), Propanediol, Dimethicone, Tromethamine, Panthenol, Ethyl Ascorbyl Ether, Squalane, Caffeine, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Sodium Sulfite, Disodium EDTA, Glutathione, Adenosine, Acetyl Glucosamine, Gardenia Florida Fruit Extract, Allantoin, Dextrin, Tocotrienols, Tocopherol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Butylene Glycol, Arginine, Niacinamide, Pentylene Glycol, Alcohol Denat., Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Methyl Trimethicone, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Beta-Carotene

Informacion shtesë

g

20

Brand

Cosrx

Related Products