Cosrx The Retinol 0.1

Cosrx The Retinol 0.1

2,600L

Kremi Retinol 0.1% ndihmon në reduktimin e rrudhave dhe linjave të imëta duke rritur elasticitetin e lëkurës, duke parandaluar aknet dhe duke zbehur njollat.

SKU: 11218 Kategori: , , ,

Përshkrim

Cosrx The Retinol 0.1
Kremi Retinol 0.1% ndihmon në reduktimin e rrudhave dhe linjave të imëta duke rritur elasticitetin e lëkurës, duke parandaluar aknet dhe duke zbehur njollat.
Retinoli ndihmon në reduktimin e shenjave të plakjes si linjat e holla dhe rrudhat, për një lëkurë më të lëmuar, më të fortë dhe me pamje më rinore,si dhe ndihmon në rigjenerimin e saj dhe përtharjen e akneve . 91% Squalane qetëson inflamacionin dhe mbron barrierën e lëkurës. Vitamina E (Tocotrienol) ndihmon në luftimin e shenjave të plakjes.
Një produkt I përshtashëm për ata që nuk kanë përdorur më parë retinol dhe për lëkurat sensitive.

Përbërësit kryesorë:

Antioksidant: Ekstrakt Calendula Officinalis, Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Përbërës që komunikon qelizat: Retinil Palmitate, Adenosine
Përbërës identik me lëkurën: Glicerina
Qetësues: Ekstrakt Calendula Officinalis, Panthenol, Allantoin

Përdorimi:

Aplikoni një sasi sa një bizele si hapin e fundit të rutinës suaj të mbrëmjes.
Kujdes! Aplikoni krem dielli gjatë ditës.

Ingredientët
Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Propanediol, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Cetearyl Alcohol, Trehalose, Panthenol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycine Soja (Soybean) Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Dimethicone, Glyceryl Polymethacrylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-10 Stearate, Hydrogenated Lecithin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Glyceryl Stearate, Polysilicone-11, Sodium Sulfite, Tocopherol, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Retinol(0.1%), Allantoin, Glyceryl Caprylate, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Tocotrienols, Stearic Acid, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Palmitic Acid, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Sorbitan Isostearate, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, BHT, Beta-Carotene, Myristic Acid, Lauric Acid, Ascorbic Acid, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Glutathione, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate

Informacion shtesë

ml

20

Brand

Cosrx

Related Products