Cos De BAHA Tranexamic Serum 30ml (TN)

-43%

Cos De BAHA Tranexamic Serum 30ml (TN)

Çmimi origjinal qe: 2,200L.Çmimi i tanishëm është: 1,250L.

Serum Tranexamic Acid 5% me Niacinamide 5% për fytyrën/qafën

SKU: 10966 Kategori: , , ,

Përshkrim

Cos De BAHA Tranexamic Serum 30ml (TN)
Serum Tranexamic Acid 5% me Niacinamide 5% për fytyrën/qafën
A MUND TË TRAJTOJ PIGMENTIMET EKZISTUESE?
Acidi tranexamik mund të trajtojë pigmentimin
ekzistues në mënyrë efektive dhe produktet që përmbajnë këtë përbërës rekomandohen për
parandalimin e pigmentimit post-inflamator (PIH), i cili mund të jetë një efekt anësor i zakonshëm i
trajtimeve me lazer.
SI SAKTËSISHT FUNKSIONON? Bllokon transferimin e pigmentit nga melanocitet (qelizat që prodhojnë
pigment) tek keratinocitet (qelizat që sintetizojnë keratinën që gjenden në shtresën më të jashtme të
lëkurës – epidermë).
A E BËN LËKURËN MË TË NDJESHME NDAJ DIELLIT? Absolutisht jo. Në fakt, acidi tranexamik ul
ndjeshmërinë e lëkurës ndaj rrezeve UV – kjo është arsyeja pse përbërësi i tij është kaq i popullarizuar në
Azi dhe Indi.
NËSE HIPERPIGMENTIMI ËSHTË “kokfortë”, acidi tranexamik është një përbërës që duhet të keni
parasysh. Ky përbërës ndihmon për të zbehur dukshëm pamjen e formave të shumta të njollave, duke
përfshirë shenjat pas akneve dhe melasmën, të cilat mund të jenë veçanërisht kokëfortë.
ACIDI TRANEKSAMIK: ME ÇFARË TË KOMBINOHET ? Disa nga përbërësit që do të rrisin përfitimet e
acidit tranexamik përfshijnë: acid salicilik, niacinamide, bakuchiol, acid azelaik, vitaminë C dhe retinol.
Shtoni arbutinën dhe acidin e jamballit në listë.
1. Një serum që lufton në mënyrë efektive hiperpigmentimin.
2. Acidi Tranexamik është një nga përbërësit më të njohur në treg për ndriçimin e lëkurës.
3. Parandalon hiperpigmentimin post-inflamator.
4. Zvogëlon ndjeshmërinë e lëkurës ndaj rrezeve UV.
5. Pa 8 përbërës të dëmshëm, si sulfate dhe vajra minerale.
6. Ndihmon në zbehjen e shenjave kokëforta të akneve.
Përdorimi
Aplikoni një sasi të moderuar serumi në lëkurë dhe fërkoni butësisht për përthithje më të mirë.
E RËNDËSISHME – Ky është një SERUM I Koncentruar. Para përdorimit, provoni një sasi të vogël në
lëkurën e qafës tuaj për t'u siguruar që formula nuk irriton lëkurën tuaj. Nëse është në përputhje me
lëkurën tuaj, përdorni sipas udhëzimeve.

Ingredientët
*Aloe Barbadensis Leaf Extract, Tranexamic Acid, Niacinamide, Glycereth-26, Betaine, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Xanthan Gum, Citric Acid, *Camellia Sinensis Leaf Ext, *Sambucus Nigra Flower Ext, *Momordica Charantia Fruit Ext

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Cos De BAHA

Related Products