Cos De BAHA Salicylic Acid 4% Serum 30ml (S4)

-34%

Cos De BAHA Salicylic Acid 4% Serum 30ml (S4)

Çmimi origjinal qe: 1,650L.Çmimi i tanishëm është: 1,090L.

Me niacinamide – BHA për lëkurën, trajtimin e njollave të akneve + lehtësimin e skuqjes + zvogëlimin e
poreve + pastrimin e poreve.

SKU: 10969 Kategori: , , ,

Përshkrim

Cos De BAHA Salicylic Acid 4% Serum 30ml (S4)
Me niacinamide – BHA për lëkurën, trajtimin e njollave të akneve + lehtësimin e skuqjes + zvogëlimin e
poreve + pastrimin e poreve.
Efektet e Acidit Salicilik janë përtej përshkrimit. Acidi salicilik merr pak kohë për t'u përthithur dhe për të
vepruar në lëkurë, kështu që nuk shfaq efekt të menjëhershëm. Por sapo të përthithet në lëkurë, është
më i fuqishëm! Ai jo vetëm që zgjidh problemet tona të bezdisshme me aknet, por gjithashtu ka efekte
antibakteriale për të parandaluar puçrrat paraprakisht.
Gjithashtu largon irritimin e lëkurës që pengon qarkullimin dhe ka një efekt hidratues. Kjo ndihmon për
të larguar pikat e zeza nga lëkura juaj! Nga ana tjetër, Acidi Salicilik, i cili tregon efikasitetin e tij kur
përdoret vazhdimisht, mund të shkaktojë efekte anësore në lëkurë nëse e përdorni gabim këtë
përbërës.
Cos De BAHA dëshiron të prezantojë Serumin S4 me një normë të sigurt, në mënyrë që të gjithë të
shijojnë efektet e Acidit Salicilik në mënyrë të sigurt. Kujdesuni për poret tuaja të bllokuara me Serumin
S4 dhe bëni lëkurën tuaj shumë më të shëndetshme.
Është një trajtim efektiv për problemet e mëposhtme:
-ndihmon në zbehjen e pigmentimit
-pengon prodhimin e melaninës
-redukton skuqjen e përgjithshme
-I jep lëkurës elastic itet
-mbron nga dëmtimi i diellit

Përdorimi
Rekomandohet përdorimi i këtij serumi eksfolues gjatë natës. Pas pastrimit dhe tonifikimit, aplikoni 1-2
pika serum dhe ndiqeni me një hidratues të përshtatshëm .

Ingredientët
Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cocamidopropyl Dimethylamine, Salicylic Acid (4%), 1,2-Hexanediol, Propanediol, Niacinamide, Rosa Damascena Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Hydroxyethylcellulose

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Cos De BAHA

Related Products