Cos De BAHA Hydroquinone 2% Serum 30ml (HB)

-26%

Cos De BAHA Hydroquinone 2% Serum 30ml (HB)

Çmimi origjinal qe: 1,700L.Çmimi i tanishëm është: 1,250L.

Ky serum ndihmon në ndriçimin dhe zbehjen e njollave të errëta kokëfortë , hiperpigmentimit dhe
melasmës, ndërkohë që rafinon dhe hidraton sipërfaqen e lëkurës. Serumi përmban acide që pastrojnë
butësisht njollat e errëta për të zbuluar lëkurën më të ndritshme.

SKU: 10971 Kategori: , , ,

Përshkrim

Cos De BAHA Hydroquinone 2% Serum 30ml (HB)
Ky serum ndihmon në ndriçimin dhe zbehjen e njollave të errëta kokëfortë , hiperpigmentimit dhe
melasmës, ndërkohë që rafinon dhe hidraton sipërfaqen e lëkurës. Serumi përmban acide që pastrojnë
butësisht njollat e errëta për të zbuluar lëkurën më të ndritshme.
2% Hidrokinon, 4% Acid Azelaik, 4% Niacinamide, Acidi Hyaluronik, Acidi Salicilik, Acidi Kojic, Acidi Laktik,
Niacinamide ndihmon në njëtrajtshmërinë e tonit të lëkurës, ndriçimin dhe zvogëlimin e çngjyrosjes së
padëshiruar.
Acidi laktik ndihmon në rishfaqjen e lëkurës përmes eksfolimit, duke ndihmuar në largimin e
papastërtive dhe yndyrës së tepërt , ndërkohë që rrit efektivitetin e trajtimit me Hydroquinone.
Përdorimi
Përdoreni atë gjatë natës. Aplikojeni serumin në lëkurë të pastër 1 here ne dy ditë dhe vazhdoni më
vonë deri në përdorimin e përditshëm.
Ju do të filloni të shihni rezultatet brenda 4 javësh.
Sigurohuni që të përdorni krem kundër diellit gjatë ditës në zonat ku keni përdorur këtë serum.
X KUJDES X
Pas përdorimit të vazhdueshëm të këtij produkti për 60 ditë, do t'ju duhet t'i jepni lëkurës tuaj një
pushim dhe të ndaloni përdorimin e tij për 30 ditë. Përdoruesit e hidrokinonit mund të zhvillojnë
rezistencë nëse përdoret vazhdimisht pa pushim dhe gjithashtu rrezikojnë të zhvillojnë një gjendje të
quajtur Ochronosis e cila është një errësim i përhershëm i lëkurës. Ndërsa kjo është një gjendje e rrallë,
është ende e rëndësishme që të ndaloni përdorimin e çdo produkti hidrokinoni pas 60 ditësh. Ju mund
të filloni të ripërdorni serumin pas 30 ditësh. Gjatë pushimit prej 30 ditësh, ju rekomandojmë të
përdorni serumin Cos De BAHA Vitamin C + Toner AHA/BHA për të ruajtur shkëlqimin tuaj të ri. Ju mund
ta përsërisni këtë cikël për ta mbajtur lëkurën tuaj të duket e ndritshme dhe rinore. Paralajmërim: Disa
përdorues të këtij produkti mund të pësojnë acarim të vogël të lëkurës. Nëse acarimi bëhet i rëndë,
ndërpriteni përdorimin dhe kërkoni këshilla mjekësore. Gjithmonë testoni produktin përpara përdorimit.

Ingredientët
Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propanediol, Azelaic Acid, Niacinamide, Polysorbate 80, Hydroquinone, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Salicylic Acid, Kojic Acid, Lactic Acid, Witch Hazel Leaf Extract, Rosemary Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Thymus Vulgaris Extract, Aspalathus Linearis Extract

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Cos De BAHA

Related Products