Cos De BAHA Bakuchiol & Retinol Serum

-29%

Cos De BAHA Bakuchiol & Retinol Serum

Çmimi origjinal qe: 2,400L.Çmimi i tanishëm është: 1,700L.

Bakuchiol është një përbërës i cili ka funksion të ngjashëm me retinolin, por është më i butë me lëkurën.

SKU: 11201 Kategori: ,

Përshkrim

Cos De BAHA Bakuchiol & Retinol Serum
Bakuchiol është një përbërës i cili ka funksion të ngjashëm me retinolin, por është më i butë me lëkurën. Ky kombinim nga Cos de Baha përmban 2% Bakuchiol dhe 0.15% Retinol që e bën këtë serum perfekt për ti integruar këta përbërës në rutinën tuaj.
Depërton thellë në lëkurë për të ndihmuar në pakësimin e shfaqjes së njollave të errëta ose zonave të hiperpigmentimit, zvogelon pamjen e rrudhave dhe parandalon formimin e mëtejshëm të tyre, nxit prodhimin e kolagjenit. Kombinimi me retinolin, do t’ju ofroje veti te dyfishta antirrudhe, ndihmon në përtharjen e akneve si dhe trajton poret e zmadhuara dhe komedonet.

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Niacinamide
Antioksidant: Vitamina E, Ekstrakt i gjetheve të Camellia Sinensis
Përbërës që komunikon qelizën: Bakuchiol 2% , Retinol 0.15% , Niacinamide
Shkëlqimi i lëkurës: Niacinamide
Përbërës identik me lëkurën: Hialuronat natriumi

Përdorimi:
Aplikojeni dy ose tre herë në javë gjatë dy javëve të para.( Mund të keni pak irritim)
Në javët në vazhdim mund ta aplikoni edhe cdo natë. Vendosni krem dielli në mëngjes.

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Cos De BAHA

Related Products