Vichy Capital Soleil UV Aage Daily SPF 50+ Facial Sunscreen

Sale

Vichy Capital Soleil UV Aage Daily SPF 50+ Facial Sunscreen

Çmimi origjinal qe: 3,400L.Çmimi i tanishëm është: 2,720L.

Capital Soleil UV Age Daily është një krem me mbrojtje të lartë SPF50+ UV A PF 46 me një teksturë të lëngshme uji që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e rrezatimit UV dhe ndotjes, ndërkohë që synon shenjat ekzistuese të plakjes së fotove.

SKU: 11056 Kategori: , , ,

Përshkrim

CAPITAL SOLEIL UV AGE DAILY SPF 50+ FACIAL SUNSCREEN
Capital Soleil UV Age Daily është një krem me mbrojtje të lartë SPF50+ UV A PF 46 me një teksturë të lëngshme uji që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e rrezatimit UV dhe ndotjes, ndërkohë që synon shenjat ekzistuese të plakjes së fotove.

Kremi diellor me spektër të gjerë UVA dhe UVB, i pasuruar me aktivë të fuqishëm dermatologjikë: Peptide, Niacinamide dhe Vitaminë E kombinuar me teknologjinë e shumëpatentuar Netlock, mbron lëkurën dhe ndihmon në korrigjimin e rrudhave dhe njollave të errëta të shkaktuara nga UV, ndërkohë që forcon lëkurën. funksioni i barrierës mbrojtëse.

Përbërësit kryesorë:
– Teknologji Netlock e shumëpatentuar
– 1% vitaminë E
– Kompleksi i peptideve 4%.
– 2% niacinamide
– 10% Ujë Mineralizues Vullkanik Vichy + Fraksione Probiotike

Përdorimi:
Aplikojeni çdo mëngjes si hapi i fundit i rutinës suaj të kujdesit të lëkurës , 20 minuta përpara ekspozimit në diell.

Ingredientët
Aqua/​Water, Alcohol Denat, Diisopropyl Sebacate, Silica, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, C12-22 Alkyl Acrylate/​Hydroxyethylacrylate Copolymer, Propanediol, Niacinamide, Drometrizole Trisiloxane, Perlite, Tocopherol, Caprylic/​Capric Triglyceride, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Rice Protein, Hydroxyethylcellulose, Pentylene Glycol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Vitreoscilla Ferment, Parfum/​Fragrance

Informacion shtesë

ml

40

Brand

Vichy

Related Products