BOTO-MY VITA C CHEWABLE TABLETS

Sale

BOTO-MY VITA C CHEWABLE TABLETS

Çmimi origjinal qe: 2,900L.Çmimi i tanishëm është: 2,610L.

Vitamina C (acidi askorbik) është një lëndë ushqyese e nevojshme për trupin tuaj për të formuar enët e gjakut, kërcin, muskujt dhe kolagjenin në kocka. Për shkak se trupi jone nuk prodhon vitaminë C, ne duhet ta marrim atë nga dieta jonë. Vitamina C gjendet tek agrumet, manaferrat, patatet, domatet, specat, lakra, brokoli dhe spinaqi. Vitamina C është gjithashtu e disponueshme si një suplement oral, zakonisht në formën e kapsulave dhe tabletave të përtypshme.

SKU: 11663 Kategori: , ,

Përshkrim

Vitamina C (acidi askorbik) është një lëndë ushqyese e nevojshme për trupin tuaj për të formuar enët e gjakut, kërcin, muskujt dhe kolagjenin në kocka. Për shkak se trupi jone nuk prodhon vitaminë C, ne duhet ta marrim atë nga dieta jonë. Vitamina C gjendet tek agrumet, manaferrat, patatet, domatet, specat, lakra, brokoli dhe spinaqi. Vitamina C është gjithashtu e disponueshme si një suplement oral, zakonisht në formën e kapsulave dhe tabletave të përtypshme.
BOTO ka sjellë vitaminen C të përtypshme, e cila mund të përdoret nga e gjithe familja,si dhe nga fëmijët.

Përmbajtja:
Refined Dextrose, Xylitol, Vitamin C 7.5 %, Magnesium Stearate, Fragaria Ananassa (Strawberry) Fruit Juice Powder (Dextrin, Strawberry Juice Solid Content) 1%, Strawberry Flavoring (Dextrin, Lactose, Synthetic Flavoring, Pectin, Propylene Glycol), Vitamin E Mixture (DL-Tocopheryl Acetate, Starch Modified, Glucose Syrup Powder, Silicon Dioxide), Zinc Oxide, Enzymatically Modified Stevia Glucosyl Stevia, Vitamin D3 Mixture (Arabic Gum, Sucrose, Corn Starch, Medium-Chain Triglycerides, Silicon Dioxide, Vitamin D3, Vitamin E), Calcium Pantothenate, DL-Malic Acid, Citric Acid, Vitamin B2.
*Permban qumësht.
Përfitimet:
• Një tabletë , që përmbush nevojën tuaj të përditshme ushqyese të vitaminës C.
• Çdo tabletë përmban 100 mg vitaminë C, 2.9 herë më shumë se sasia e limonit.
• Përmban një aromë fruti luleshtrydhe.
• I përshtatshëm për të gjithë familjen, madje edhe për fëmijët.
• Në një paketim higjenik, individual.
Përdorimi:
Përtypni 1 tabletë në ditë.
Nje kuti permban 180 tableta x 1.5g.

Informacion shtesë

180

tableta

Brand

Boto

Related Products