Biore UV Barrier Me Cushion Gentle Essence SPF50+ PA++++

Biore UV Barrier Me Cushion Gentle Essence SPF50+ PA++++

2,500L

Ky krem japonez dielli ka një teksutrë të lehtë për tu aplikuar që I përngjan serumit.

SKU: 11278 Kategori: , , ,

Përshkrim

Biore UV Barrier Me Cushion Gentle Essence SPF50+ PA++++
Ky krem japonez dielli ka një teksutrë të lehtë për tu aplikuar që I përngjan serumit. Është super i papërshkueshëm nga uji. Ky krem kundër diellit parandalon kolapsin e sebumit dhe mund të përdoret si bazë grimi.
Acidit Hyaluronik ndihmon në hidratimin e thellë të lëkurës nga sipërfaqja në shtresat e brendshme. Për më tepër, do të ndihmojë në zbutjen e lëkurës, mbushjen e rrudhave dhe përmirësimin e elasticitetit të lëkurës. Ekstrakti i pelte mbretërore ndihmon në shërimin dhe qetësimin e lëkurës së irrituar. Është i pasur me vitamina, proteina dhe aminoacide thelbësore që ndihmojnë në hidratimin, reduktimin e ndjeshmërisë ndaj stresorëve të jashtem. Përbërësit hidratues: (acidi hialuronik, ekstrakti i pelte mbretërore, BG) Pa aditivë (pa paraben / pa ngjyrë) Mund të hiqet me agjentin e zakonshëm të pastrimit Pa shenja të bardha
Mund të përhapet në të gjithë trupin

Perdorimi
Aplikoni një sasi të përshtatshme në lëkurë. Përhapeni mirë pak nga pak. Pasi ta
aplikoni, lëreni të përthithet nga lëkura.

Ingredientët
Water, Ethanol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Isopropyl Palmitate, Silica, BG, Ethylhexyltriazone, Hexyl Diethylaminohydroxybenzoyl Benzoate, Isononyl Isononanoate, Dipentaerythrityl Tripolyhydroxystearate, Triethoxycaprylylsilane, Bisethylhexyloxy Phenol Methoxyphenyl Triazine, Sorbitan Stearate, (Hydroxyethyl Acrylate / Acryloyldimethyltaurine Na) Copolymer, (NaAcrylate / Acryloyldimethyltaurine Na) Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Polysilicone-9, Royal Jelly Extract, Hyaluronic AcidNa, EDTA-2Na, BHT, Fragrance

Informacion shtesë

ml

70

Brand

Biore

Related Products