Biore UV Aqua Rich Watery Essence Spf50+ PA++++

Biore UV Aqua Rich Watery Essence Spf50+ PA++++

2,100L

Kremrat e diellit me formulën e parë në botë deri në Mikro Mbrojtje.

Availability: S’ka stok SKU: 10309 Kategori: , , , Etiketa: ,

Përshkrim

Biore UV Aqua Rich Watery Essence Spf50+ PA++++
Kremrat e diellit me formulën e parë në botë deri në Mikro Mbrojtje.
Parandalon aplikimin e pabarabartë deri në nivelin mikro ndërsa mbron butësisht lëkurën e ekspozuar nga dëmtimi UV.
Një film i hollë, madje bllokues UV, që mbulon të gjithë fytyrën si një lëkurë e dytë.
Gjashtë karakteristika që përfiton lëkura :
Formuluar me kapsula uji të pasura me lagështi për të parandaluar tharjen.
Përfshin acidin hialuronik dhe ekstrakte hidratuese.
Shpëlahet lehtë me larës, pavarësisht nga formulimi super i papërshkueshëm nga uji.
Asnjë agjent ngjyrosës.
Një ndjesi e mrekullueshme në lëkurë falë teksturës së lehtë, pa marrë parasysh sa shpesh ri-aplikohet.
Një esencë e ujshme me një strukturë transparente që bashkohet dhe qëndron në mënyrë perfekte me lëkurën.
Një përfundim i tejdukshëm që nuk e irriton lëkurën.
Gjithashtu i përdorshëm si një primer për një përfundim krejtësisht të butë të makijazhit.
Krem kundër diellit për fytyrën dhe trupin.
I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Përdorimi
Aplikojeni në lekurë si hapin e fundit të rutinës tuaj 20 minuta përpara ekspozimit ne diell.

Ingredientët
Water, Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Triazone, Isopropyl Palmitate, Lauryl Methacrylate/​Sodium Methacrylate Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Hydrogenated Polyisobutene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dextrin Palmitate, Butylene Glycol, Xylitol, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Propanediol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Behenate, Vinyl Dimethicone/​Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Potassium Hydroxide, Cetyl Alcohol, Agar, Sorbitan Distearate, Isoceteth-20, Polyvinyl Alcohol, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Stearoyl Glutamic Acid, Arginine, Disodium EDTA, Fragrance, BHT, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Royal Jelly Extract, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Methylparaben

Informacion shtesë

ml

50

Related Products