Biore UV Aqua Rich Light Up Essence SPF 50+ PA++++

Biore UV Aqua Rich Light Up Essence SPF 50+ PA++++

2,700L

I përshtatshëm për fytyrën, qafën dhe duart.

Availability: S’ka stok SKU: 10370 Kategori: , , , Etiketa: , ,

Përshkrim

Biore UV Aqua Rich Light Up Essence SPF 50+ PA++++
I përshtatshëm për fytyrën, qafën dhe duart.
-Sa herë që e aplikoni, shkëlqen në mënyrë të shëndetshme.
-Mbrojtje UV dhe përmirësim i transparencës, shpërndarje e dritës UV.
-Një transparencë natyrale e krijuar duke manipuluar dritën e dukshme duke bllokuar rrezet e forta ultravjollcë.
-Parandalon rrezikun e tharjes.
-Nuk përmban ngjyrues artificiale.
-Rezistent nga uji.
-Mund të hiqet me pastruesin e zakonshëm.
-Mund të përdoret gjithashtu si bazë grimi.
-Aromë lulesh, e bardhë transparente.
-Formulë e re që ka më pak gjasa të shkaktojë akne (të testuara jo-komedogjene).
-Krem mbrojtës për fytyrën.

Përdorimi

Merrni një sasi të përshtatshme dhe aplikojeni në mënyrë të barabartë dhe të butë në fytyrë 15-20 minuta përpara ekspozimit në diell.

Ingredientët
Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethanol, BG, Isopropyl Palmitate, Titanium Oxide, Bisethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone Crosspolymer (Lauryl Methacrylate /​ Na Methacrylate), Hydrogenated Polyisobutene, Diethylaminohydroxy Hexyl Benzoyl Benzoate, Silica, Hydrous Silica, Mica, Dextrin Palmitate, Dipentaerythrityl Tri-Polyhydroxystearate, (Acrylate /​ Alkyl Acrylate (C10-30)) Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, Cetanol, Glyceryl Stearate, Hydroxyethyl Cellulose, Polysorbate 60, Polysilicone-9, Al Hydroxide, K Hydroxide, Royal Jelly Extract, Na Hyaluronate, Tin Oxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, EDTA 2Na, BHT, Fragrance

Informacion shtesë

ml

70

Brand

Biore

Related Products