BENTON Mineral Sun Stick

-32%

BENTON Mineral Sun Stick

Çmimi origjinal qe: 2,500L.Çmimi i tanishëm është: 1,690L.

BENTON Mineral Sun Stick
Me SPF50 + PA ++++, ky krem dielli fizik është formuluar me acid hialuronik, vitaminë E dhe tokoferol për të ushqyer lëkurën duke e mbrojtur atë nga radikalet e lira.

SKU: 10195 Kategori: , , , Etiketa: , , ,

Përshkrim

BENTON Mineral Sun Stick
Stick dielli fizik me SPF 50 + / PA ++++ që mbron lëkurën e ndjeshme nga rrezet UV me Dioksid Titaniumi.
Formuluar me 3 lloje të Acideve Hialuronike dhe Tokoferol që hidratojnë lëkurën dhe mbrojnë atë me lëndë ushqyese duke përfshirë Vitaminën E.
Struktura e butë e balsamit përhapet butësisht në lëkurë pa yndyrosur dhe pa lënë shenja të bardha.

100 % krem dielli mineral
Jo shenja të bardha, freskues
Mbrojtja ndaj rrezeve UVB zgjat më shumë se 12 orë
SPF më e lartë në Kore
Shumë rezistent, formon një film mbrojtës që e bën mbrojtjen ndaj UV të zgjasë
I përshtatshëm për ta mbajtur gjithmonë me vete

Përdorimi:

Vendosni një sasi të moderuar mbi fytyrë dhe zonat e ekspozuara ndaj rrezeve të diellit.
Ingridientët
Coco-caprylate/caprate, sunflower seed wax, propylene glycol dicaprylate, H-di/trimethylol hexyllactone cross polymer, C12-15 alkyl benzoate, titanium dioxide, dicaprylyl carbonate, Synthetic fluorphlogopite, vinyl dimethicone, microcrystalline wax, aluminum stearate, polyhydroxystearic acid, purslane extract, centella extract, sodium hyaluronate, hydrolyzed hyaluronic acid, sodium Acetylated hyaluronate, caprylic/capric triglyceride, polyglyceryl-4diisostearate/polyhydroxystearate/sebacate, silica, alumina, pentylene glycol, allantoin, panthenol, Glycerin, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Xylyl Glucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Glyceryl Caprylate, Triethoxycaprylylsilane, Stearic Acid, Tocopherol, Purified Water, 1, 2-hexanediol, ethylhexylglycerin

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Benton

Related Products