Beauty of Joseon Ground Rice and Honey Glow Mask

Beauty of Joseon Ground Rice and Honey Glow Mask

2,290L

Përjetoni fuqinë transformuese të orizit dhe mjaltit me Maskën e Glow Rice dhe Honey Glow. Kjo maskë larës përdor bishtaja makgeolli e rinovuar, një nënprodukt i verës tradicionale koreane të orizit, për të ofruar përfitime të fuqishme për lëkurën. I pasuruar me pluhur natyral të lëkurës së orizit dhe 5% mjaltë, ofron hidratim të thellë, përmirëson strukturën e lëkurës dhe qetëson kushtet inflamatore si puçrrat.

SKU: 11716 Kategori: , , ,

Përshkrim

Zbuloni fuqinë e orizit dhe mjaltit me maskën tonë të re larës, Maskën me shkëlqim të bluar të orizit dhe mjaltit. Kjo maskë shfrytëzon fuqinë e bishtajave të riprodhuara makgeolli, një nënprodukt i verës tradicionale koreane të orizit, për të ofruar përfitime të fuqishme për lëkurën. I pasuruar me pluhur natyral të lëvores së orizit dhe 5% mjaltë, ofron hidratim të thellë, përmirëson strukturën e lëkurës dhe ndihmon në qetësimin e kushteve inflamatore të lëkurës si puçrrat.
Kjo maskë gjithëpërfshirëse kombinon përfitimet e efekteve ndriçuese, antioksiduese, hidratuese, përmirësimi të elasticitetit të lëkurës, pastrimit dhe qetësimit (ftohës). Sinergjia e bishtajave të riprodhuara makgeolli, mjaltit, pluhurit të argjilës dhe pluhurit të bykut të orizit siguron kujdes të plotë të lëkurës në një hap.
Argjila me kaolinë thith në mënyrë efektive sebumin dhe pastron poret, ndërsa mjalti jep lagështi dhe qetëson inflamacionin. Kjo siguron që lëkura të mbetet e pastruar dhe e hidratuar pa asnjë shtrëngim.
Pluhuri natyral i lëvozhgës së orizit pastron butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë, ndërsa mjalti siguron hidratim të thellë dhe ndihmon në reduktimin e problemeve të lëkurës, duke e bërë atë të përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Përbërësit kryesorë:
Ekstrakt i Bishtajave të Orizit
I përpunuar nga vera tradicionale koreane e orizit, ky ekstrakt është i pasur me veti ndriçuese, hidratuese dhe rrit elasticitetin. Ai nxirret me kujdes përmes fermentimit në temperaturë të ulët për të ruajtur përbërësit e tij të dobishëm, duke promovuar lëkurë të pastër dhe të gjallë.
Pluhur i bykut të orizit
Një eksfoliant natyral i butë, pluhuri i lëkurës së orizit heq në mënyrë efektive qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë, duke rafinuar strukturën dhe tonin e lëkurës.
mjaltë (5%)
I njohur për përfitimet e tij antibakteriale dhe hidratuese, mjalti qetëson inflamacionin dhe siguron hidratim të thellë, duke e lënë lëkurën të lëmuar dhe të butë.
Kaolinë
Kjo argjilë natyrale thith sebumin e tepërt dhe pastron poret, duke e lënë lëkurën të pastër dhe të freskët.

Perdorimi
Pas pastrimit, aplikojeni në mënyrë të barabartë në një fytyrë të thatë. Pas 15-20 minutash, hiqeni butësisht me ujë të vakët për t’u larë.

Ingredientet
Water, Kaolin, Honey, Glycerin, Propanediol, Dipropylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder, Isononyl Isononanoate, 1,2-Hexanediol, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Bran, Oryza Sativa (Rice) Lees Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Honey Extract, Bentonite, Palmitic Acid, Stearic Acid, Behenyl Alcohol, Cellulose, Zea Mays (Corn) Starch, Xanthan Gum, Hydroxyacetophenone, Potassium Cetyl Phosphate, Ethylhexylglycerin, Polyacrylate-13, Hydrogenated Polyisobutene, Sodium Phytate, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexyl Palmitate, Sorbitan Isostearate, Menthyl Lactate

Informacion shtesë

ml

150

Brand

Beauty of Joseon

Related Products