Beauty of Joseon Glow Replenishing Rice Milk

Përshkrim

Gjatë dinastisë Joseon, uji me krunde orizi, i njohur si migamsu, përdorej për të zbukuruar lëkurën, njësoj si toneri ose esenca e sotme. Glow Replenishing Rice Milk e modernizon këtë traditë për të maksimizuar përfitimet e kujdesit të lëkurës. Ekstrakti i orizit i pasur me lëndë ushqyese dhe aminoacidet e orizit depërtojnë thellë për të hidratuar dhe lëmuar lëkurën e thatë dhe të ashpër. Ky tonik përmban një formulë unike me dy shtresa: një shtresë lagështie e mbushur me ekstrakt orizi për hidratim dhe një shtresë pluhuri për të kontrolluar sebumin. Ndihmon në zbutjen e lëkurës së ndjeshme dhe krijimin e një teksture më të lëmuar, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për të arritur një çehre rrezatuese.
I formuluar me ekstrakt orizi dhe aminoacide orizi, ky tonik rrit efektet antioksiduese dhe hidratuese, duke siguruar hidratim të thellë që parandalon tharjen e brendshme të lëkurës dhe e mban lëkurën tuaj të rehatshme dhe të hidratuar gjatë gjithë ditës.
Me një formulë unike me dy shtresa, ka një shtresë lagështie të mbushur me ekstrakt orizi dhe një shtresë pluhuri për të kontrolluar sebumin. Ky kombinim jep një përfundim jo të yndyrshëm dhe të freskët. Pluhuri i kontrollit të sebumit ndihmon në thithjen e sebumit dhe kujdesin për poret, duke e bërë atë të dobishëm për lëkurën e kuqe ose të prirur ndaj akneve.
I përshtatshëm për t’u përdorur në të katër stinët, ky tonik i përditshëm kombinon vetitë hidratuese të thella që të kujtojnë ujin e esencës së xhensenit me ndjesinë freskuese të tonerit freskues të kumbullës jeshile. I përshtatshëm për lloje të ndryshme lëkure, ai plotëson nevojat në ndryshim të lëkurës tuaj gjatë gjithë vitit.
Përbërësit kryesorë:
Ekstrakt i orizit
I pasur me vitamina, minerale dhe antioksidantë, ekstrakti i orizit ndihmon në rikthimin e shëndetit natyral të lëkurës, duke e lënë atë të pastër dhe rrezatuese.
Aminoacidi i orizit
I nxjerrë në kushte optimale nga qelizat e orizit dhe kallusi, ky përbërës rrit përmbajtjen e aminoacideve, duke ndihmuar në efektet antioksiduese dhe hidratuese.
Pluhur për kontrollin e sebumit
Ky përbërës ndihmon në thithjen e sebumit, kujdesin për poret dhe pastrimin e lëkurës, duke qetësuar lëkurën e ndjeshme dhe të skuqur duke e mbajtur të hidratuar.

Perdorimi
Pas pastrimit, hidhni disa pika në pëllëmbët tuaja dhe shtypni butësisht tonerin në fytyrë për t’u përthithur. Përndryshe, lagni një copë pambuku dhe fshijeni butësisht mbi lëkurën tuaj nga qendra e jashtme.

Ingredientet
Water, Methylpropanediol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Glycereth-26, Polymethyl Methacrylate, Oryza Sativa (Rice) Extract, Coptis Japonica Root Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Hydroxyethyl Urea, Aluminum Chlorohydrate, Butylene Glycol, Microcrystalline Cellulose, Sodium Citrate, Kaolin, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Citric Acid, Dextrin, Ceramide NP, Tocopherol, Rice Amino Acids

Informacion shtesë

ml

150

Brand

Beauty of Joseon

Related Products