Beauty of Joseon Glow Charging Rice Duo

Beauty of Joseon Glow Charging Rice Duo

3,990L

Duke u nisur nga shekujt e mençurisë koreane për kujdesin e lëkurës, Beauty of Joseon përqafon vetitë ushqyese të orizit, një përbërës i nderuar në rutinat tradicionale të bukurisë. Ne jemi krenarë të prezantojmë maskën e qumështit të orizit për rimbushjen e shkëlqimit dhe maskën e bluar të orizit dhe mjaltit, të cilat ndërthurin pa probleme praktikat e vjetra të kujdesit të lëkurës me inovacionin modern.

SKU: 11714 Kategori: , ,

Përshkrim

Glow Charging Rice Duo kombinon përfitimet e fuqishme të orizit me përbërës sinergjikë si mjalti dhe kaolinë. Ky komplet ekskluziv përfshin qumështin e orizit me shkëlqim, maskën e bluar me oriz dhe mjaltë dhe një shirit koke pastrues lepuri të Hënës BOJ. Së bashku, këto produkte punojnë për të rigjallëruar dhe hidratuar lëkurën tuaj, për të kontrolluar sebumin dhe për të rritur shkëlqimin.

Çfarë përfshihet në set ?
Beauty of Joseon Glow Replenishing Rice MilkI frymëzuar nga përdorimi i ujit me krunde orizi nga dinastia Joseon, i njohur si migamsu, për të zbukuruar lëkurën, ky tonik modernizon traditën për përfitime maksimale të kujdesit të lëkurës. Ekstrakti i orizit i pasur me lëndë ushqyese dhe aminoacidet e orizit depërtojnë thellë për të hidratuar dhe lëmuar lëkurën e thatë dhe të ashpër. Formula e tij unike me dy shtresa, me një shtresë hidratuese për hidratim dhe një shtresë pluhuri për të kontrolluar sebumin, qetëson lëkurën e ndjeshme dhe përmirëson strukturën, duke e bërë atë ideale për një çehre rrezatuese.

Beauty of Joseon Ground Rice and Honey Glow Mask
Përjetoni fuqinë transformuese të orizit dhe mjaltit me Maskën e Glow Rice dhe Honey Glow. Kjo maskë larës përdor bishtaja makgeolli e rinovuar, një nënprodukt i verës tradicionale koreane të orizit, për të ofruar përfitime të fuqishme për lëkurën. I pasuruar me pluhur natyral të lëkurës së orizit dhe 5% mjaltë, ofron hidratim të thellë, përmirëson strukturën e lëkurës dhe qetëson kushtet inflamatore si puçrrat.

Perdorimi
Qumështi i orizit për të rimbushur shkëlqim
Pas pastrimit, hidhni disa pika në pëllëmbët tuaja dhe shtypni butësisht tonerin në fytyrë për t’u përthithur. Përndryshe, lagni një copë pambuku dhe fshijeni butësisht mbi lëkurën tuaj nga qendra e jashtme.
Maskë shkëlqimi me oriz të bluar dhe mjaltë
Pas pastrimit, aplikojeni në mënyrë të barabartë në një fytyrë të thatë. Pas 5-10 minutash, rrotullojeni butësisht me ujë të vakët për t’u larë.

Ingredintet
Glow Replenishing Rice Milk
Water, Methylpropanediol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Glycereth-26, Polymethyl Methacrylate, Oryza Sativa (Rice) Extract, Coptis Japonica Root Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Hydroxyethyl Urea, Aluminum Chlorohydrate, Butylene Glycol, Microcrystalline Cellulose, Sodium Citrate, Kaolin, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Citric Acid, Dextrin, Ceramide NP, Tocopherol, Rice Amino Acids

Beauty of Joseon Ground Rice and Honey Glow Mask
Water, Kaolin, Honey, Glycerin, Propanediol, Dipropylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder, Isononyl Isononanoate, 1,2-Hexanediol, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Bran, Oryza Sativa (Rice) Lees Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Honey Extract, Bentonite, Palmitic Acid, Stearic Acid,Behenyl Alcohol, Cellulose, Zea Mays (Corn) Starch, Xanthan Gum, Hydroxyacetophenone, Potassium Cetyl Phosphate, Ethylhexylglycerin, Polyacrylate-13, Hydrogenated Polyisobutene, Sodium Phytate, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexyl Palmitate, Sorbitan Isostearate, Menthyl Lactate

Informacion shtesë

ml

150+150

Brand

Beauty of Joseon

Related Products