Beauty of Joseon Ginseng Essence Water

-23%

Beauty of Joseon Ginseng Essence Water

Çmimi origjinal qe: 2,000L.Çmimi i tanishëm është: 1,550L.

Beauty of Joseon Ginseng Essence Water, me bazë rrënjët e Ginseng, është një toner për lëkurat të cilat në dukje janë të yndyrshme por kanë një strukturë të thatë,të cilat janë shumë të ndjeshme nga faktorët e jashtëm.

SKU: 10579 Kategori: , , ,

Përshkrim

Beauty of Joseon Ginseng Essence Water
Beauty of Joseon Ginseng Essence Water, me bazë rrënjët e Ginseng, është një toner për lëkurat të cilat në dukje janë të yndyrshme por kanë një strukturë të thatë,të cilat janë shumë të ndjeshme nga faktorët e jashtëm.

Hidraton,ushqen,kontrollon prodhimin e sebumit dhe ka veti antirrudhë.

Promovon qarkullimin dhe prodhimin e kolagjenit për të reduktuar shfaqjen e rrudhave dhe për të ndriçuar lëkurën. Ginseng është gjithashtu anti-inflamator, i cili ofron efekte qetësuese.

Niacinamidi mbështet barrierën e lëkurës për më shumë elasticitet. Është i shkëlqyeshëm për kontrollin e yndyrës dhe përmirëson strukturën duke zvogëluar pamjen e poreve me kalimin e kohës me vetitë e tij hidratuese.

Adenozina vepron së bashku për të lehtësuar skuqjen dhe acarimin dhe për të rivendosur barrierën e lëkurës. Ai i jep energji sipërfaqes së lëkurës, duke e ndihmuar atë të duket më e lëmuar dhe më e fortë.

Një pH prej 5.84.
Formuluar pa : aroma artificiale, parabene, sulfate, ngjyra artificiale, produkte shtazore, alkool, vajra minerale, vajra esenciale ose silikon.

Përdorimi

Pasi keni mbaruar me pastrimin e lëkurës, vendoseni në fytyrë dhe perhapeni lehtë derisa të përthithet nga lëkura.

Ingredientët
Panax Ginseng Root Water, Butylene Glycol, Glycerin, Propanediol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Water, Hydroxyacetophenone, Glyceryl Glucoside, Xanthan Gum, Panthenol, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Adenosine, Panax Ginseng Callus Culture Extract, Theobroma Cacao(Cocoa) Extract, Dextrin, Glucose, Panax Ginseng Root Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Lactobacillus/​Panax Ginseng Root Extract Ferment Filtrate, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

Informacion shtesë

ml

150

Brand

Beauty of Joseon

Related Products