Beauty of Joseon Calming Serum : Green Tea + Panthenol

-21%

Beauty of Joseon Calming Serum : Green Tea + Panthenol

Çmimi origjinal qe: 1,700L.Çmimi i tanishëm është: 1,350L.

Ky serum i lehtë qetëson lëkurën e irrituar dhe rivendos gjëndjen e shëndetshme të saj.

SKU: 10583 Kategori: , , ,

Përshkrim

Beauty of Joseon Calming Serum : Green Tea + Panthenol
Ky serum i lehtë qetëson lëkurën e irrituar dhe rivendos gjëndjen e shëndetshme të saj. I pasuruar me përbërës të mjekësisë tradicionale koreane (‘hanbang’) ky formulim i butë synon skuqjen dhe ndjeshmërinë.

Çaji jeshil, i pasur me antioksidantë, ndihmon në zvogëlimin e prodhimit të yndyrës duke njëtrajtësuar teksturën e lëkures. Panthenoli ndihmon në mbajtjen e lëkurës elastike, ndërsa Centella Asiatica e qetëson atë

*Më e mira për lëkurë të yndyrshme, normale dhe të kombinuar.

Me një pH prej 6.6, ky serum është formuluar pa : aroma artificiale, parabene, sulfate, ngjyrë artificiale, alkool, silikon, vaj mineral dhe vajra esenciale.

Përdorimi

Aplikoni 2-3 pika në lëkurë dhe përhapeni butësisht për të ndihmuar absorbimin. Rekomandohet të përdoret çdo ditë, si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.

Ingredientët
Camellia Sinensis Leaf Water, Water, Methylpropanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Panthenol, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Chondrus Crispus Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Melia Azadirachta Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Propolis Extract, Diethoxyethyl Succinate, Betaine, Octanediol, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Polyquaternium-51, Glyceryl Acrylate/​Acrylic Acid Copolymer, Sodium Phytate, Dextrin, Tocopherol

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Beauty of Joseon

Related Products