Banila Co Clean It Zero Revitalizing Balm

Banila Co Clean It Zero Revitalizing Balm

2,400L

Clean It Zero + Revitalizing është formuluar me përbërësit më të fortë të luftimit të radikalëve të lirë për një lëkurë të freskët dhe të pastër.

SKU: 10248 Kategori: , , , Etiketa: ,

Përshkrim

Banila Co Clean It Zero Revitalizing Balm
Clean It Zero + Revitalizing është formuluar me përbërësit më të fortë të luftimit të radikalëve të lirë për një lëkurë të freskët dhe të pastër.
Përmban resveratrol (antioksidant polifenolik), farë rrushi dhe vaj ulliri.
Formuluar me përbërës të pasur dhe bimorë: Uji i Burimeve të termale, Vitamin E, Vitamin C etj..
I përshtatshëm për lëkurat mikse ose të yndyrshme.
Njetrajtëson tonin e lëkurës për një lëkurë të freskët dhe të ndritshme.
Krijuar me antioksidantë për të luftuar shenjat e para të plakjes, ky balm siguron mbrojtje nga faktorët mjedisore për lëkurën
E njëjta fuqi shkrirëse e përbërjes si origjinalja për të gjallëruar dhe energjizuar lëkurën.

Përdorimi
Balsami përdoret si hap i parë i pastrimit të lëkurës duke shkrirë makeup-in, kremin e diellit dhe largon çdo papastërti në fytyrë.
Vendoset në lëkurë të thatë ku kthehet në përbërje vajore pastaj shpëlahet me ujë duke u kthyer në emulsion pa lënë absolutisht ndjesi vajore.

Ingredientët
Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, PEG-10 Isostearate, Synthetic Wax, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Fragrance, **Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Water, Ethylhexylglycerin, Thuja Orientalis Leaf Extract, Propanediol, ~Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract~, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Dextrin, Gardenia Florida Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Vine Extract, 1,2-Hexanediol, Bambusa Vulgaris Leaf/​Stem Extract, Aspalathus Linearis Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Resveratrol, Polydiethyleneglycol Adipate/​Ipdi Copolymer, Acrylates/​Ammonium Methacrylate Copolymer, Acrylates/​Methoxy PEG-15 Methacrylate Copolymer

Informacion shtesë

ml

100

Brand

Banila Co

Related Products