AXIS-Y New Skin Resolution Gel Mask

Përshkrim

AXIS-Y New Skin Resolution Gel Mask
Një maskë xhel që lë një teksturë të shndritshme, të ringjallur dhe me pamje të re duke mundësuar hidratim afatgjatë.. Celesi i lëkurës së lodhur, të thate dhe të dehidratuar. Formuluar me 6 lloje përbërësish me prejardhje bimore: Heartleaf, Fiku, Madecassoside, Allantoin, Artemisia Princeps dhe Yam Root. Përmban 2% Niacinamide që ndihmon në zvogëlimin e shenjave të pigmentimit të lëkurës.Ekstraktet e bimëve ofrojnë misturë të qëndrueshme dhe ndihmojnë në përforcimin e funksionit pengues të lëkurës. Maska është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, është veçanërisht e përshtatshme për lëkurën e prirur ndaj akneve dhe të ndjeshme.

Përbërësit kryesorë:
Niacinamide- E njohur edhe si vitamina B3. Është një përbërës efektiv për riparimin e lëkurës që ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës dhe i jep shkëlqim lëkurës.

Meadow Shield-Teknologjia e patentuar e kujdesit për lëkurën e formuluar me 6+1 përbërës natyralë për të reduktuar irritimin e lëkurës, për të kontrolluar prodhimin e sebumit dhe për të përmirësuar lëkurën me akne.

Ekstrakt i Heartleaf- Një bimë me origjinë nga Azia Juglindore e cila është e pasur me flavonoide. Është treguar se mbron lëkurën nga rrezatimi i dëmshëm UV që shkakton plakjen e parakohshme. Do ta mbajë lëkurën tuaj të duket e shëndoshë dhe e hidratuar, ndërkohë që kontrollon prodhimin e tepërt të sebumit.

Përdorimi:
Aplikojeni në zonën e fytyrës dhe qafës pas pastrimit dhe tonifikimit. Shpëlajeni me ujë të vakët pas 10-15 minutash.

Ingridientet:
Water, Glycerin, Methylpropanediol, Betaine, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Diglycerin, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Artemisia Princeps Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Houttuynia Cordata Extract, Spiraea Ulmaria Extract, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-10 Laurate, Tromethamine, Carbomer, Panthenol, Houttuynia Cordata Powder, Glyceryl Polymethacrylate, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Disodium EDTA, Fructooligosaccharides, Dextrin, Beta-Glucan, Ceramide NP, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Madecassoside, Propanediol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Anthemis Nobilis Flower Oil, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil.

Informacion shtesë

ml

100

Brand

Axis-Y

Related Products