AXIS-Y Cera-Heart My Type Duo Cream

AXIS-Y Cera-Heart My Type Duo Cream

3,200L

Për personat me lëkurë mikse ose thjesht lëkurë që ndryshon gjatë gjithë vitit, kremi AXIS-Y Cera-Heart My Type Duo dotë je të shpëtimi!

SKU: 11320 Kategori: , ,

Përshkrim

AXIS-Y Cera-Heart My Type Duo Cream
Duke përdorur idenë e një ‘zone U’ dhe ‘T-zone’, ky krem Cera-Heart My Type Duo përmban dy formula të ndryshme – Heartleaf Cream të tipit xhel, si dhe një krem më të trashë në kosistencë-Ceramide Cream.
Synimi është që xheli të mund të aplikohet në zonën T, e cila zakonisht është më e prirur ndaj yndyrës, dhe më pas kremi në zonën U, e cila shpesh është e thatë/dehidratuar. Për zonat që kërkojnë hidratim të thellë, të dyja mund të kombinohen.
Përmban Centella Asiatica në të dyja formulat që përmirëson nivelin e përgjithshëm të moiturës dhe barrierën e lëkurës.
Ekstrakti Sorghum riparon dhe nxit efektin e zbardhjes duke reduktuar dhe shfaqjen e rrudhave.

Përbërës kryesorë:
-Ekstrakti i sherebelës përmirëson pamjen e lëkurës, stimulon rinovimin e qelizave dhe rrit qarkullimin e gjakut. Përdoret gjithashtu për të kontrolluar aknet dhe për të kontrolluar prodhimin e tepërt të sebumit.
-Ekstrakti Houttuynia Cordata është një bimë vendase në Azinë Juglindore e cila është e pasur me flavonoide. Është treguar se mbron lëkurën nga rrezatimi i dëmshëm UV që shkakton plakjen e parakohshme. Do ta mbajë lëkurën tuaj të duket e shëndetshme dhe e hidratuar, ndërkohë që kontrollon prodhimin e tepërt të sebumit.
-Ekstrakt Centella Asiatica është një bimë mjekësore që përdoret në mjekësinë popullore për qindra vjet. Ndihmon në përshpejtimin e shërimit të plagëve dhe ndihmon në zbutjen e skuqjes ose acarimit në lëkurën tuaj.
-Ekstrakt Licorice- Ofron antioksidantë për të qetësuar dhe mbrojtur lëkurën.
-Alantoina ndihmon në shërimin e lëkurës, rrit butësinë e lëkurës, lufton plakjen e parakohshme.

Përdorimi:
Përdorni kremin blu të tipit xhel për zonën tuaj T dhe kremin e bardhë më të plotë në zonën tuaj U.
Masazhojeni në lëkurë derisa e gjithë konsistenca të përthithet plotësisht.

Ingridientet:
T Zone Cream Water, Propanediol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Sorbitol, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Houttuynia Cordata Extract, Betaine, Centella Asiatica Extract, Glyceryl Stearate, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sorghum Bicolor Leaf/Stem Extract, Aspergillus Ferment, Chlorphenesin, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Sorbitan Sesquioleate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Guaiazulene U Zone Cream Water, Butylene Glycol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexadecane, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Microcrystalline Wax, Sorbitol, Centella Asiatica Extract, Candelilla Cera, Sorbitan Sesquioleate, Sorghum Bicolor Leaf/Stem Extract, Aspergillus Ferment, Portulaca Oleracea Extract, Salicornia Herbacea Extract, Phragmites Communis Extract, Chlorphenesin, Arginine, Carbomer, Xanthan Gum, Allantoin, Ethylhexylglycerin.

Informacion shtesë

ml

60

Brand

Axis-Y

Related Products