Aromatica Soothing Aloe Mineral Sunscreen SPF50+/PA++++

Aromatica Soothing Aloe Mineral Sunscreen SPF50+/PA++++

2,800L

Aloe Mineral Sunscreen është një krem kundër diellit jo-nano, i formuluar me përbërës fizikë mbrojtës
ndaj diellit.

Availability: S’ka stok SKU: 10944 Kategori: , , ,

Përshkrim

Aromatica Soothing Aloe Mineral Sunscreen SPF50+/PA++++
Aloe Mineral Sunscreen është një krem kundër diellit jo-nano, i formuluar me përbërës fizikë mbrojtës
ndaj diellit.
Përbërësit aktivë formojnë një mburojë të hollë mbrojtëse për të parandaluar depërtimin e rrezeve UV
në lëkurë. Kremi kundër diellit Aloe Mineral është formuluar me oksid zinku (24%) duke përdorur
SPF50/PA++++ për mbrojtje superiore nga dielli.
Aloe Mineral Sunscreen është një krem diellor i përditshëm i formuluar me përbërës me bazë bimore në
mënyrë që lëkura juaj të marrë frymë lirisht pa asnjë pengesë artificiale silikoni.
Gjithashtu ushqen dhe hidraton lëkurën sapo ajo prek butësisht lëkurën tuaj.
Formuluar me ekstrakt organik të gjetheve të aloes për të qetësuar dhe hidratuar në mënyrë efektive
lëkurën e dëmtuar nga rrezet ultravjollcë.
Përbërësit e fermentuar të Lactobacillus dhe Bifida forcojnë barrierën e lagështisë së lëkurës dhe
ndihmojnë në ruajtjen e lëkurës tuaj për të qëndruar e shëndetshme.

Përdorimi
Shkundeni mirë para përdorimit. Aplikojeni në lëkurë para ekspozimit në diell.

Ingredientët
Aloe Barbadensis Leaf Extract(18,179Mg)(Aloe-Derived Humectant)*, Zinc Oxide(Uv Filter), Ethylhexyl Palmitate(Emollient), Triethylhexanoin(Conditioner), Glycerin (Plant Derived-Humectant), Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate(Conditioner), Coco-Caprylate/​Caprate(Emollient), Polyglyceryl-2 Sesquioleate(Emulsifying Agent), Sorbitan Olivate(Olive Derived-Emulsifying), Sodium Chloride(Viscosity Controlling Agents), Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables(Conditioner), 1,2-Hexanediol(Conditioner), Butylene Glycol(Humectant), Caprylyl Glycol(Conditioner), Illicium Verum Fruit Extract(Conditioner), *Copernicia Cerifera Wax(150Mg) (Conditioner), Limnanthes Alba Seed Oil(Conditioner), Lavandula Angustifolia Oil(Conditioner), Lavandula Hybrida Oil(Conditioner), Xanthan Gum(Viscosity Controlling Agents), Lactobacillus Ferment Lysate(Conditioner), Bifida Ferment Lysate

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Aromatica

Related Products