A’pieu Pure Block Tone-Up Sun Base

A’pieu Pure Block Tone-Up Sun Base

1,400L

Krem dielli me Spf 50 + /PA +++ . Përmban përbërës shumë hidratues , mund të përdorët si primer për make up-in dhe ndihmon në korrigjimin e tonit të lëkurës.

SKU: 11137 Kategori: , , ,

Përshkrim

A’pieu Pure Block Tone-Up Sun Base
Krem dielli me Spf 50 + /PA +++ . Përmban përbërës shumë hidratues , mund të përdorët si primer për make up-in dhe ndihmon në korrigjimin e tonit të lëkurës.

Filtra kundër diellit:
Ky krem kundër diellit përdor një përzierje të filtrave minerale dhe organikë (të ashtuquajtur “kimikë”) UV: oktinoksat dhe oktisalat.

Përbërësit kryesorë:
Kundër akneve: Niacinamide
Antioksidant: Ekstrakt i frutave Citrullus Lanatus (shalqi), Ekstrakt i farës së Prunus Domestica (kumbullës)
Përbërës që ndihmojnë lëkurën : Niacinamide, Adenosine
Përbërës identik me lëkurën: Glicerina
Filtra kundër diellit: Etilheksil Metoksicinamat, Oksid Zinku (Ci 77947), Etilheksil Salicilat

Nuk e keshillojmë për lëkurë të ndjeshme pasi ka disa përbërës që mund të shkaktojnë irritime.

Përdorimi:

Aplikojeni në fund të rutinës suaj të mëngjesit , 20 minuta përpara se të ekspozoheni në diell dhe përpara aplikimit të grimit. Riaplikojeni cdo 2-3 orë.

Ingredientët
Water, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycol, Glycerin, Zinc Oxide (Ci 77947), Titanium Dioxide (Ci 77891), Ethylhexyl Salicylate, Cyclohexasiloxane, Niacinamide, Caprylyl Methicone, PEG-10 Dimethicone, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Water, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Vanilla Tahitensis (Vanilla) Fruit Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Flower Extract, Prunus Domestica (Plum) Seed Extract, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Cetyl PEG/​PPG-10/​1 Dimethicone, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Sorbitan Isostearate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Dimethicone, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Adenosine, Triethoxycaprylylsilane, Propylene Glycol, Citrulline, Talc, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Fragrance, Iron Oxide (Ci 77491),Iron Oxide (Ci 77492)

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Apieu

Related Products