ANUA Nano Retinol 0.3% + Niacin Renewing Serum

ANUA Nano Retinol 0.3% + Niacin Renewing Serum

3,490L

Një serum i fuqishëm ndriçues i mbushur me Retinol dhe Niacinamide për të zbutur linjat e imëta dhe për të përmirësuar hiperpigmentimin, duke rikthyer elasticitetin e lëkurës.

SKU: 11698 Kategori: ,

Përshkrim

Një serum i fuqishëm ndriçues i mbushur me Retinol dhe Niacinamide për të zbutur linjat e imëta dhe për të përmirësuar hiperpigmentimin, duke rikthyer elasticitetin e lëkurës.

I pasuruar me 8 lloje Peptidesh për të përforcuar efektin hidratues dhe për të zvogëluar më tej rrudhat, duke minimizuar pamjen e poreve dhe duke forcuar lëkurën e varur.

E përzier me një formulë hidratuese dhe qetësuese, duke përfshirë përbërës të tillë si vaji i gjetheve të pemës së çajit, vaji i farës Carapa Guianensis dhe Ceramide.

Testi i acarimit të lëkurës i përfunduar, i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Perdorimi :

1. Gjatë rutinës tuaj të kujdesit të lëkurës PM, aplikoni më pak se gjysmën e sasisë që përdorni normalisht për serum në lëkurë.

2. Kur përdoret në mëngjes, më pas aplikoni mjaftueshëm krem kundër diellit.

3. Për dy javët e para të përdorimit, përdorni atë një herë në dy ditë për të lejuar që lëkura juaj të mësohet gradualisht me të.

Ingredientet:

Water, Glycereth-26, Niacinamide (5%), Malus Domestica Fruit Extract, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate, Diospyros Kaki Leaf Extract, Coptis Japonica Root Extract, Potentilla Anserina Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Cynara Scolymus (Artichoke) Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Artemisia Capillaris Flower Extract, Arnica Montana Flower Extract, Houttuynia Cordata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/Leaf Extract, Borago Officinalis Extract, Centaurea Cyanus Flower Extract, Hydrogenated Lecithin, Camellia Sinensis Leaf Water, Centaurea Cyanus Flower Water, Sodium Hyaluronate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Carapa Guianensis Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Tocopherol, Propanediol, Cetyl Ethylhexanoate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Polysorbate 20, Retinol (0.11%), Ceramide NP, Pentylene Glycol, Carbomer, Tromethamine, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Polyquaternium-51, Beta-Glucan, Squalane, Panthenol, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, BHT, Oleic Acid, Dipropylene Glycol, BHA, Allantoin, Maltodextrin, Saccharide Hydrolysate, Sorbitan Laurate, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Octyldodecanol, Phytosterols, Madecassoside, Ceramide AS, Ceramide AP, Capryloyl Salicylic Acid, Cholesterol, Hydroxyethylcellulose, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Ceramide NS, Ceramide NG, Caprylyl Glycol, Guaiazulene, Sucrose Distearate, Nonapeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Hexapeptide-9, Ceramide EOP

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Anua

Related Products