Anua Heartleaf 70% Intense Calming Cream

Anua Heartleaf 70% Intense Calming Cream

2,990L

Një krem ​​qetësues për të forcuar dhe riparuar barrieren e dëmtuar të lëkurës, duke siguruar hidratim të thellë.

SKU: 11713 Kategori: , ,

Përshkrim

Kremi qetësues intensiv Anua Heartleaf 70% është një krem i pasur që ushqen lëkurën e ndjeshme dhe redukton skuqjen. Kremi është i pasuruar me 70% ekstrakt të gjetheve Heartleaf që do të qetësojë dhe riparoje lëkurën e përflakur dhe akneike. Kremi është gjithashtu i pasur me ceramide dhe acid hialuronik për të hidratuar lëkurën dhe për të mbrojtur dhe forcuar pengesën e lagështisë së lëkurës.
Perberja:
Ekstrakt Houttuynia Cordata: Një ekstrakt bimor i njohur për përdorimin e tij në mjekësinë tradicionale kineze. Ka efekte anti-inflamatore, antioksidante dhe antibakteriale në lëkurë.
Ceramidet: Forcon barrierën mbrojtëse të lagështisë së lëkurës dhe rrit hidratimin e lëkurës, duke e lënë lëkurën të lëmuar dhe të fortë, me më pak linja të holla.
Panthenol: Një provitaminë me aftësi hidratuese, hidratuese, që ka veti anti-inflamatore dhe mbrojtëse. Ndihmon në parandalimin e acarimit.

Ingerientet
Houttuynia Cordata Extract (70%), Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Hydrogenated Polydecene, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Vegetable Oil, Panthenol, Hydrogenated Lecithin, Dipropylene Glycol, Behenyl Alcohol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cetearyl Glucoside, Cholesterol, Xanthan Gum, Adenosine, Ceramide NP, Glucose, Water, Ethylhexylglycerin
Perdorimi :
Pasi të keni aplikuar serumin ose ampulën tuaj, përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje. Ndiqni me krem kundër diellit në mëngjes. Lëmoni fytyrën dhe qafën me majat e gishtave ose një shpatull. Rivendosni barrierën e lëkurës tuaj me përbërës të fuqishëm si Ceramides dhe Panthenol.

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Anua

Related Products