ANUA Dark Spot Correcting Serum

Përshkrim

Trajtoni hiperpigmentimin me këtë serum të formuluar me 10% niacinamide dhe 4% acid tranexamik për të zbehur njollat e errëta dhe shenjat e akneve. Ai përmban alfa-arbutin për të ndriçuar dhe njëtrajtësuar tonin e lëkurës, si dhe acid hialuronik dhe vajra botanikë për të hidratuar dhe qetësuar lëkurën.
I pershtatshem per te gjitha tipet e lekures perfshire ato me tendence akneike dhe sensitive.
Mjaft e butë për t’u përdorur çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje.

Mënyra e përdorimit:

1. Aplikoni disa pika në fytyrë dhe rriteni gradualisht periudhën e përdorimit në përputhje me rrethanat.
2. Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje para kremit hidratues.
3. Mund të përdoret çdo ditë por ndërpritet nëse shfaqet acarim.
4. Kur përdoret në mëngjes, sigurohuni që të përdorni mbrojtje nga dielli me SPF30 ose më të lartë.

Ingredientet

Water, Glycerin, Niacinamide, Tranexamic Acid, Butylene Glycol, Diethoxyethyl Succinate, 1,2-Hexanediol, Arbutin, Sodium Hyaluronate, Alpha-Arbutin, Coccinia Indica Fruit Extract, Eclipta Prostrata Extract, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Camellia Sinensis Seed Oil, Yeast Ferment Extract, Centella Asiatica Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Hyaluronic Acid, Pentylene Glycol, Betaine Salicylate, Sucrose Palmitate, Hydrogenated Lecithin, Gellan Gum, Sodium Phytate, Cellulose, Caprylic/Capric Triglyceride, Panthenol, Cyanocobalamin, Polyglutamic Acid, 3-0-Ethyl Ascorbic Acid, Ceramide NP, Dextrin, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Dimethylsilanol Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate Dimethylsilanol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Xanthan Gum.

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Anua

Related Products