Anua Birch 70 Moisture Boosting Cream

Anua Birch 70 Moisture Boosting Cream

2,990L

Duke shfrytëzuar fuqinë forcimin e lëkurës së 70% të ujit të thuprës së bardhë japoneze dhe kompleksit ABC (alantoinë, betainë, ekstrakt kastraveci), kremi për rritjen e lagështisë Anua ruan ekuilibrin e pH të lëkurës dhe vulos lagështinë. Produkti vegan dhe pa egërsi përmban gjithashtu panthenol dhe dhjetë lloje të acidit hialuronik për hidratim të shtuar.

SKU: 11712 Kategori: , ,

Përshkrim

Kremi për rritjen e lagështisë Birch 70 siguron lagështi për lëkurën, e cila është po aq e rëndësishme sa uji që pimë dhe e mban atë të lagësht për një kohë të gjatë.
Ndarja e grimit dhe problemet e lëkurës janë të gjitha për shkak të mungesës së lagështirës, dhe ashtu si uji nuk përthithet mirë nëse derdhet drejtpërdrejt në tokë, lëkura duhet të mbushet me lagështi në fazën bazë, në mënyrë që të mund të thithë mirë shtresat.
Produkti ka veçoritë e mbrojtjes nga lagështia, hidratuese dhe freskuese e lëkurës dhe ngjitëse në grim.
Është një produkt me një ndjenjë komode hidratuese që mbulon lëkurën pa ngjitje dhe kontrollon ekuilibrin vaj-lagështi ndërsa mbulon lëkurën e thatë me një teksturë të trashë.
Është një produkt që krijon shkëlqimin e lindur të qelqit të lëkurës, dhe me përthithje të shpejtë dhe një fund të freskët, nuk lë yndyrë të panevojshme dhe rrit qëndrueshmërinë e grimit.
Është një krem i shëndetshëm me aciditet të lehtë me një nivel pH prej 5.0 që i ngjan lëkurës dhe prodhohet rreth pH 5.0 në mënyrë që të mund të kujdeseni për lëkurën tuaj në mënyrë të shëndetshme çdo ditë.
Është i sigurt për t’u përdorur pa u shqetësuar për acarim, pasi të keni përfunduar testin e acarimit të lëkurës.
Ka një teksturë të freskët dhe të fortë pa u ndjerë të mbytur.
Produkti është nga Anua, duke i dhënë lëkurës tuaj një kohë të rehatshme dhe duke ju dhënë kohë për t’u ngopur.

Perdorimi
Çdo mëngjes dhe mbrëmje aplikoni një sasi të moderuar në lëkurë, duke shmangur zonën e syve dhe gojës.

Ingredientet

Water, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Betula Platyphylla Japonica Juice, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, C12-16 Alcohols, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-2 Stearate, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Hydrogenated Lecithin, Stearyl Alcohol, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Sorbitan Isostearate, Disodium EDTA, Dextrin, Allantoin, Gluconolactone, Panthenol, Betaine, Gardenia Florida Fruit Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Oenothera Biennis Flower Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Cucumis Sativus Fruit Extract, Tocopherol, Malachite Extract

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Anua

Related Products