Abib Quick Sunstick Protection Bar SPF 50+ PA++++

Përshkrim

Abib Quick Sunstick Protection Bar SPF 50+ PA++++ – 22gr
Abib Quick Sunstick Protection Bar SPF50+ PA+++ është një krem dielli në formë stiku i përshtatshëm për riaplikim të përditshëm.
Ai përmban përbërës të tillë si Centella Asiatica, ekstrakt Aloe, Ceramide dhe Peptide Acacia, të cilat ndihmojnë në zbutjen dhe hidratimin e lëkurës.
Forcon barrierën e lëkurës dhe mbron atë nga rrezatimi UVA dhe UVB. Kur riaplikohet, kujdeset gjithashtu për sebumin e tepërt, të cilin e rregullon falë përfundimit të tij mat.
Lëkura lyhet butësisht pa ndjenjë të rëndë ose pamje të thatë pluhuri. Ka një konsistencë të butë dhe të lehtë që përthithet menjëherë në lëkurë. Falë përmasave të tij të vogla, ai mund të merret me vete dhe të riaplikohet gjatë ditës sa herë që ju nevojitet. Nuk lë asnjë shtresë të bardhë apo ndjesi ngjitëse dhe yndyre në lëkurë. Eshte i pershtatshem edhe per riaplikim mbi grim – nuk e dëmton.

Përfitimet:
• Centella Asiatica: përshpejton shërimin, stimulon prodhimin e kolagjenit në lëkurë, kontribuon në lidhjen më të mirë të ujit me lëkurën, kështu lëkura hidratohet dhe ruan lagështinë. Ai largon njollat ​​e pigmentit dhe ndihmon në rigjenerimin e dëmtimeve.
Lehtëson inflamacionin e lëkurës dhe ka një efekt antibakterial. Është një shoqërues i shkëlqyeshëm për lëkurën e ndjeshme dhe të prirur ndaj akneve. Parandalon skuqjen dhe ënjtjen.

• Ekstrakti i Aloe: ndihmon në qetësimin dhe qetësimin e lëkurës së skuqur apo të irrituar, kuron aknet, ka efekte të larta anti-inflamatore dhe antiseptike. Është një antioksidant i madh dhe gjithashtu përmban vitaminë A dhe C.

• Ceramide NP: rikthen barrierën natyrale të lëkurës, ndihmon në rezistencën e saj dhe mbron nga ndikimet e jashtme si dhe nga inflamacioni. Ajo ruan lagështinë e saj natyrale.

Përdorimi :

Aplikojeni në mëngjes pas rutinës suaj dhe më pas riaplikoni gjatë ditës. Spf është i përshtatshëm edhe për grim. Riaplikoni çdo 2-3 orë.

Ingredientët
Octyldodecanol, Butylene Glycol Dicaprylate/​Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Ethylhexanoyl Glutamide, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Diisostearyl Malate, Ethylhexyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dextrin Palmitate, Octocrylene, Camellia Sinensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Glycerin, Water, Butylene Glycol, Saccharide Isomerate, Maltodextrin, Hydrolyzed Vegetable Protein, Caprylic/​Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Ethyl Hexanediol, Ceramide NP, Citric Acid, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

Informacion shtesë

g

22

Brand

Abib

Related Products