Youth Lab Daily Sunscreen Gel Cream SPF 50+

Zbritje

2,400L

Youth Lab Daily Sunscreen Gel Cream SPF 50

Një xhel-krem për fytyrën mbrojtës nga dielli, me ngjyrë të lehtë, për mbrojtje të lartë UVA/UVB dhe përfundim mat.
Kremi i diellit Gel Cream SPF 50+ ofron mbrojtje të lartë kundër rrezeve UVA & UVB dhe në të njëjtën kohë, jep një mbulim të barabartë pasi përshtatet në çdo ton lëkure.
Normalizon njollat e shkaktuara nga dielli, ndihmon me plagët dhe papërsosmëritë e lëkurës.

Vitamin PP (B3) përmirëson elasticitetin dhe nivelin e hidratimit
Niseshte Misri, përthith yndyrën e tepërt dhe jep pamje mat
Vitamin Ε, përfitime antioksidimi dhe rikthim të elasticitetit në lëkurë
Filtra me spektër të gjërë mbrojtje UVA dhe UVB ofrojnë mbrojtje të lartë
Ideale për lëkurë të yndyrshme.

Shqetësimet për të cilat sugjerohet:
Foto-plakje
Lëkurë e ndjeshme / e dehidratuar
Lëkurë e yndyrshme, shpërthime të herëpashershme
Pore të bllokuara dhe të zgjeruara

I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene dhe gluten. Jo komedogjene.

Përdorimi:
Apliko mbi të gjithë fytyrën dhe qafën, 30 minuta përpara se të ekspozoheni në diell. Riaplikoni shpesh për të mirëmbajtur mbrojtjen, sidomos pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Ingredientët
SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Pcm And Nitro Musk Compounds Free Aqua (Water), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Triheptanoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Adibate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoyl methane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Caprylyl Methicone, Steareth-21, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, VP/Eicosene Copolymer, Distarch Phosphate, Methylpropanediol, Caprylyl Glycol, Phenyl Propanol, Steareth-2, Polysorbate-60, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Titanium Dioxide, Isopropyl Titanium Triisostearate, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Chlorphenesin, Parfum (Fragrance), Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Coumarin, Limonene, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellol, Sodium Acrylates Copolymer, Lecithin.