Youth Lab Blemish Cleansing Foam

Zbritje

2,200L

Larësi shkumues Blemish ka një formulë të butë, por efektive, ideale për t’iu përshtatur llojeve të lëkurës veçanërisht të yndyrshme ose të prirur ndaj njollave.

Youth Lab Blemish Cleansing Foam
Larësi shkumues Blemish ka një formulë të butë, por efektive, ideale për t’iu përshtatur llojeve të lëkurës veçanërisht të yndyrshme ose të prirur ndaj njollave.

I përshtatshëm për të gjitha moshat, ai lufton papërsosmëritë/papastërtitë që vijnë me pubertetin. Ndihmon në menaxhimin e prodhimit të tepërt të sebumit, duke balancuar nivelet e pH të lëkurës dhe duke shtuar hidratim në lëkurë, duke shmangur kështu tharjen.

Përfitimet kryesore :
Ndihmon lëkurën të rregullojë prodhimin e tepërt të sebumit, rrit barrierën e lagështisë së saj, pastron në thellësi veçanërisht lëkurat e yndyrshme, rrit shkëlqimin, njëtrajtëson tonin e lëkurës, parandalon skuqjen dhe eleminon acarimet e saj, ka një aromë frutash relaksuese.
Formuluar pa: parabene, gluten dhe silikone.

Përdorimi

Aplikoni një pjesë të vogël të shkumës YOUTH LAB dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje. Më pas, bëni një masazh delikat me majat e gishtave. Në fund, shpëlajeni me bollëk me ujë.

Ingredientët
Propanediol, Aqua, Rhamnose, Glucuronic Acid, Undecylenoyl Glycine, Aqua, Sodium Lauroamphoacetate, Disodium Capryloyl Glutamate, Aqua, Coco-Betaine, Aqua, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Aqua, Capryloyl/​Caproyl Methyl Glucamide, Lauroyl/​Myristoyl Metethylhexylglycerinhyl Glucamide, Aqua, Glycerin, Salvia Officinalis Leaf Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Betaine, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Aqua, Arginine, Ci 61570, Parfum

ml

150