Vichy Capital Soleil Velvety Face Sun Cream SPF 50+

Zbritje

2,400L

Krem dielli hidratues i fytyrës Capital Soleil Velvety Sun Cream SPF 50+ ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga efektet e dëmshme të diellit.

SKU: 11467 Kategori: , , ,

Vichy Capital Soleil Velvety Face Sun Cream SPF 50+
Ka një teksturë të lëmuar të mëndafshtë të pasuruar me Acid Hyaluronic që shkrihet në lëkurë. Lëkura duket më e lëmuar, më e butë dhe elastike.

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:
Ujë termal mineral Vichy

Përfitimet kryesore:
SPF 50+
Projektuar për fytyrën
Sistem filtri me spektër të gjerë, mbrojtje UVA dhe UVB
I pasuruar me Ujë Termal Mineral Vichy
I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
Hipoalergjike

Mënyra e përdorimit:
Mbroni fytyrën me krem ​​dielli Velvety Capital Soleil SPF 50+. Aplikojeni si hapin e fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës. Riaplikoni SPF gjatë ditës ne rast ekspozimi ne diell ose pas notit apo aktivitetit fizik. Shmangni zonën e syve.

Ingredientët:
AQUA / WATER • GLYCERIN • DIISOPROPYL SEBACATE • ETHYLHEXYL SALICYLATE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • DIMETHICONE • ALCOHOL DENAT. • BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE • OCTOCRYLENE • TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE • ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE • DROMETRIZOLE TRISILOXANE • DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE • STEARIC ACID • TRIETHANOLAMINE • POTASSIUM CETYL PHOSPHATE • PARFUM / FRAGRANCE • SYNTHETIC WAX • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • ALUMINUM HYDROXIDE • CAPRYLYL GLYCOL • DIMETHICONE CROSSPOLYMER • DISODIUM EDTA • GLYCERYL STEARATE • PALMITIC ACID • PEG-100 STEARATE • PHENOXYETHANOL • SODIUM HYALURONATE • TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID • TITANIUM DIOXIDE • TOCOPHEROL • XANTHAN GUM

ml

50