Tocobo Bio Watery Sun Cream SPF50+ PA++++

Zbritje

1,500L

Është një krem dielli hidratues që përthithet shpejt dhe që është kujdesi bazë i lëkurës.

SKU: 11039 Kategori: , , ,

Tocobo Bio Watery Sun Cream SPF50+ PA++++
Është një krem dielli hidratues që përthithet shpejt dhe që është kujdesi bazë i lëkurës.
EWG me ngjyrë jeshile, por me efekt të fortë ndaj diellit me mbrojtje UV.
Përmban ekstrakte të bishtajave me efekte të shkëlqyera antioksiduese
Testi hipoallergjik i lëkurës i përfunduar
1.Ekstrakti i fasules së artë (fasule mung) 1000 ppm – efekt qetësues, ushqyes, hidratim. Mung është quajtur prej kohësh “kundërhelmi i 100 sëmundjeve të ndryshme” dhe është përdorur në mbarë botën për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës për shkak të vetive të theksuara anti-inflamatore. Para popullarizimit të sapunit, fasulet e mungit fërkoheshin me fasule të kuqe dhe përdoreshin si pastrues për lëkurën. Përveç kësaj, fasulet e mungit kanë një efekt qetësues efektiv, si dhe mbushin lëkurën me minerale të dobishme dhe antioksidantë, duke mbrojtur lëkurën nga ndikimet negative të jashtme dhe duke rritur elasticitetin e saj.

2.Acidi bio hialuronik 1000ppm – hidratim i thellë, ushqyerje, ekuilibër lagështie. Molekula e acidit hialuronik marrë nga kërpudha e akullit është në gjendje të mbajë lagështinë 100-1000 herë më shumë se pesha e saj. Si rezultat, qelizat mbrohen nga dehidratimi dhe uji nuk avullohet . Përveç kësaj, kërpudha e akullit përmban 50 herë më shumë vitaminë D sesa kërpudha popullore Shiitake, dhe është gjithashtu e pasur me Beta-Glukan, e cila ju lejon të arrini lëkurë të bukur dhe të shëndetshme.

Përdorimi
Në hapin e fundit të rutinës suaj të kujdesit për lëkurën, aplikojeni sasinë e nevojshme dhe lëreni butësisht derisa të përthithet plotësisht. Aplikojeni në qafë, krahë, këmbë dhe çdo zonë tjetër që mund të jetë e ekspozuar ndaj diellit.

Ingredientët
Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Ethylhexyl Triazone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Polyglyceryl-3 Distearate, Niacinamide, Tromethamine, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Pentylene Glycol, Polysilicone-15, Vigna Radiata Seed Extract, Gossypium Herbaceum (cotton) Extract, Sophora Flavescens Root Extract, Rheum Palmatum Root/Stalk Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Phellodendron Amurense Bark Extract, Oenothera Biennis (evening primrose) Flower Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Sodium Hyaluronate, Gossypium Herbaceum (cotton) Seed Oil, Polymethylsilsesquioxane, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Glyceryl Stearate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Inulin Lauryl Carbamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Butylene Glycol, Tocopherol, Fragrance

ml

50