The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

1,290L1,990L

Niacinamide (Vitamina B3) indikohet për të reduktuar shfaqjen e njollave të lëkurës.

SKU: 10721 Kategori: , ,

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
Niacinamide (Vitamina B3) indikohet për të reduktuar shfaqjen e njollave të lëkurës. Një përqendrim i lartë 10% i kësaj vitamine mbështetet në formulë nga kripa e zinkut të acidit karboksilik pirolidon për të balancuar aspektet e dukshme të aktivitetit të sebumit. Një serum për të luftuar njollat dhe mbiprodhimin e sebumit.

Duke përdorur dy nga përbërësit më efikasë për luftimin e njollave në një formulë me përqendrim ultra të lartë, ky serum i lehtë dhe i lëngshëm funksionon për të reduktuar si aknet e ardhshme ashtu edhe shfaqjen e njollave ekzistuese.

Duke kontrolluar prodhimin e sebumit, poret mbeten të pastra dhe të dekongjesuara nga bakteret që shkaktojnë njollat, duke siguruar lëkurë më të pastër dhe më të qetë.

Përdorimi

Aplikojeni serumin në të gjithë fytyrën në mëngjes dhe në mbrëmje para kremrave.
Mos përdorni asnjë produkt tjeter që përmban vitaminë C të pastër (acid askorbik).
Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve në lëkurë të pastër. Këshillohet testimi patch përpara përdorimit.

Ingredientët
Aqua (Water), Niacinamide, Pentylene Glycol, Zinc Pca, Tamarindus Indica Seed Gum, Carrageenan, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Cocoyl Proline, Ethoxydiglycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin

ml

30, 60