Some By Mi Pure vitamin C V10 cleansing bar

1,800L

Përmbajtja e lartë (15,000 ppm) e vitaminës C të pastër dhe 10 multivitamina .

S’ka stok

SKU: 10758 Kategori: , , ,

Some By Mi Pure vitamin C V10 cleansing bar
Përmbajtja e lartë (15,000 ppm) e vitaminës C të pastër dhe 10 multivitamina .
Një sapun zbardhues që jep një efekt tonifikues të qartë dhe të ndritshëm.

Ekstrakti i luleve të kamomilit ndihmon në qetësimin e lëkurës.
Sapun natyral që nuk përmban substanca të dëmshme dhe mund të përdoret për lëkurë të ndjeshme.

Përmban glicerinë natyrale dhe vaj trëndafili për tu hidratuar edhe pas pastrimit.
Pastroni mbetjet e mbetura nga poret me flluska të pasura me vitamina.

Përmban 15,000 ppm vitaminë C të pastër

Vitamina C dhe 10 Multi Vitamina me koncentrim të lartë i japin një pamje të rigjallëruar dhe të shëndetshme lëkurës pa jetë dhe me njolla.

Sapuni SOME BY MI është tërësisht pa përbërës që shkaktojnë acarim, duke përmbushur standardet e larta të integritetit të produktit.

Veprimet kyçe

-Zbardhje
-Hidratues
-Qetësues
-Lëkurë e freskët
-Forcon lëkurën

Keqkuptimi për sapunët natyralë :

1. Sapuni im u bë portokalli i lehtë

Përbërësi me prejardhje natyrale, i përdorur në vend të aditivëve sintetikë, mund të japë ngjyrën e sapunit, por është një fenomen natyror, prandaj mos u shqetësoni.

2. Ka pika uji në sapun!

Nëse ajri është i lagësht, ai mund të krijojë pika uji kur është në kontakt me lagështinë në sapunin natyral. Ky është një fenomen natyror kështu që mos u shqetësoni.

3. Sapuni u shkri shpejt

Sapunët natyralë mund të shkrihen lehtësisht kur janë në kontakt me ujin. Përdorni një enë sapuni me kullim të mirë të ujit.

* Rezultatet e mësipërme nuk janë defekte të produktit, por reagime natyrale të përbërësve natyralë. Mos u shqetësoni dhe vazhdoni ta përdorni.

Përdorimi

Aplikojeni në fytyrën e lagur me duar dhe masazhojeni për pak kohë përpara se ta shpëlani me ujë të vakët.

Ingredientët
Glycerin, Water, Propylene Glycol, Sodium Palmitate, Sodium Stearate, Potassium Laurate, Sodium Laurate, Coco-Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sucrose, Sorbitol, Decyl Glucoside, Ascorbic Acid (15,000Ppm), Niacinamide (9,000Ppm), Stearic Acid, Fragrance, Ilex Paraguariensis (Mate) Leaf Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Schisandra Chinensis (Schizandra Berry) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Tricholoma Matsutake Extract, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Oil, Tocopherol (2,000Ppm), Tocopheryl Acetate (2,000Ppm), Capsicum Annuum Fruit Powder, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Fragaria Ananassa (Strawberry) Fruit Powder, Riboflavin (500Ppm), Calcium Pantothenate (500Ppm), Inositol (500Ppm), Folic Acid (200Pm), Disodium EDTA, Biotin (50Ppm), Cyanocobalamin (50Ppm), Limonene, Linalool

g

106