SKINFOOD Mask Pear Mint

Zbritje

1,980L

Formacione balte në të cilat preket pluhuri i vogël i orizit

SKU: 10496 Kategori: , , ,

SKINFOOD Mask Pear Mint
Formacione balte në të cilat preket pluhuri i vogël i orizit
Tekstura rezistente ndaj dushit: 5 minuta kujdes për lëkurën në shtëpi ndërsa bëni dush

Dardha është vërtetuar se korrigjon tonin e parregullt të lëkurës duke eksfoluar lëkurën e dëmtuar. Është një antioksidant i shkëlqyeshëm, kundër plakjes, që zgjidh problemet e lëkurës së vdekur dhe me efekte qetësuese.

Furnizimi me hidratim, ushqim dhe efekt qetësues i lëkurës.
Përbërësit e dardhës nxirren duke aplikuar materiale tradicionale qeramike

* Çfarë është kjo metodë?

Një metodë ekstraktimi duke përdorur qeramikë me cilësinë e enëve tradicionale prej balte, që tregon rezultate superiore ndaj metodave që përdorin kontejnerë metalikë për sa i përket qëndrueshmërisë së përbërësve dhe aktivitetit biologjik

-Flluska pastrimi
-Largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumin
-Kujdesi freskues i lëkurës me aromë natyrale të mentes

Përdorimi

Pas pastrimit të lëkurës, aplikojeni në të gjithë fytyrën dhe pas 5-10 minutash shpëlajeni me ujë të vakët.

Ingredientët
Water, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Kaolin, Tapioca Starch, Glycerin, Bentonite, Palmitic Acid, Stearic Acid, Myristic Acid, Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Glyceryl Stearate, Mentha Suaveolens Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Extract, Oryza Sativa (Rice) Powder, Butylene Glycol, Peucedanum Graveolens (Dill) Extract, Lactobacillus/Hibiscus Sabdariffa Flower Ferment Filtrate, Triticum Vulgare (Wheat) Sprout Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Apium Graveolens (Celery) Extract, Brassica Oleracea Acephala Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, C12-14 Pareth-12, Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Hydroxypropyl Methylcellulose, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, CI 42090, Fragrance

ml

120