Skin1004 Madagascar Centella Soothing Cream

1,000L2,200L

Krem qetësues për trajtimin e barrierës së lëkurës që përmban të 3 përbërësit aktualë lipidikë të epidermës dhe përthithet natyrshëm thellë në lëkurë për kujdes të fuqishëm.

SKU: 10763 Kategori: , , ,

Skin1004 Madagascar Centella Soothing Cream
Krem qetësues për trajtimin e barrierës së lëkurës që përmban të 3 përbërësit aktualë lipidikë të epidermës dhe përthithet natyrshëm thellë në lëkurë për kujdes të fuqishëm.

Konsistenca e pastër dhe elastike e kremit jep një ndjesi freskuese për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës.

Kremi qetësues Madagascar Centella kontrollon temperaturën e lëkurës me veti freskuese. Rrezet intensive të diellit nga koha e nxehtë ose ajri i thatë dhe i ngrohtë nga ngrohësit në dimër mund të dëmtojnë lëkurën. Përdorni kremin qetësues për të freskuar lëkurën menjëherë.

Përbërësit kryesorë
-Ekstrakt Centella Asiatica,
-3 komponentë të lipideve ndërlëkurore (ceramide, acide yndyrore, kolesterol)

Karakteristikat dhe detajet :

FORCON BARRIERËN E LËKURËS
Ky krem fytyre ndihmon në rivendosjen dhe forcimin e barrierës natyrale të lëkurës, duke ndihmuar në mbajtjen më të mirë të ujit me kalimin e kohës.
FORMULA QETËSUESE
Kremi funksionon si një krem qetësues falë përbërësve të tij të butë që hidratojnë thellësisht dhe zbutin lëkurën.
FORMULUAR ME CERAMIDE
Ky është kujdesi më i mirë për lëkurën për ata që kërkojnë të kenë lëkurën më të freskët dhe më të butë falë aftësisë së ceramidit për të pastruar qelizat e vdekura të lëkurës dhe për t’i zëvendësuar ato me qeliza të reja.
HIDRATON LËKURËN
Ingridientët e pasur hidratues të këtij kremi e lënë lëkurën tuaj të lëmuar dhe të butë në prekje.

Përdorimi

Aplikoni kremin në lëkurë dhe masazhoni butësisht për përthithje të shpejtë.
Për lëkurat e thata riaplikoni një shtresë shtesë të kremin me Centella nga Skin1004 për të bllokuar hidratimin.

Ingredientët
Centella Asiatica Extract (72 %), Glycerin, Propanediol, Dipropylene Glycol, Cyclomethicone, Water, 1, 2 – Hexanediol, Trehalose, Caprylyl Methicone, C12 – 14 Pareth – 12, Carbomer, Tromethamine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, C30 – 45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Xanthan Gum, Mentha Piperita Leaf ( Peppermint ) Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Tranexamic Acid, Coptis Chinensis Root Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Dextrin, Leuconostoc/​Radish Root Ferment Filtrate, Biosaccharide Gum – 1, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Ceramide EOP, Ceramide NS, Ceramide NP, Ceramide AP, Phytosphingosine, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Cholesterol

ml

30, 75