Purito Bentolin Pore Clay Mask

2,200L

Pastroni dhe zvogëloni poret me këtë maskë që përmban katër lloje argjilash (bentonit, kaolinë, hirin vullkanik dhe pluhur qymyri) për ta lënë lëkurën të pastër dhe të lëmuar.

SKU: 11188 Kategori: , , ,

Purito Bentolin Pore Clay Mask
Pastroni dhe zvogëloni poret me këtë maskë që përmban katër lloje argjilash (bentonit, kaolinë, hirin vullkanik dhe pluhur qymyri) për ta lënë lëkurën të pastër dhe të lëmuar. Përthith sebumin e tepërt, kontrollon prodhimin e yndyrës dhe detoksifikon lëkurën duke hequr qelizat e vdekura të bllokuara në pore.
Lloji i lëkurës: Lëkurë e yndyrshme/mikse si dhe për lëkurat e ndjeshme

Përbërësi kryesor:
Qetësues: Dipotasium Glicyrhizate
Pa alkool, aroma, vajra esencialë

Përdorimi:
Lani fytyrën dhe aplikoni maskën. Lëreni për 10 minuta përpara se ta shpëlani me ujë të vakët.

Ingredientët
Water, Kaolin, Butylene Glycol, Bentonite, Volcanic Ash, Hectorite, Silica, Charcoal Powder, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Citric Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Maris Limus, Ethylhexylglycerin

g

120