Neogen Real Fresh Green Tea Cleansing Oil

Zbritje

3,000L

Çaji jeshil dhe vaji pastrues bashkohen për ta bërë lëkurën të freskët dhe të qetë, plus për të fshirë në mënyrë perfekte grimin!

SKU: 10917 Kategori: , , ,

Neogen Real Fresh Green Tea Cleansing Oil

Çaji jeshil dhe vaji pastrues bashkohen për ta bërë lëkurën të freskët dhe të qetë, plus për të fshirë në mënyrë perfekte grimin!

Një vaj pastrues që përmban ekstrakte të dukshme të gjetheve të çajit jeshil.

Përmban përbërës katekinë (antioksidant) nga gjethet e vërteta të çajit jeshil që qetëson dhe jep hidratim efektivisht, si dhe krijon bazë të shëndetshme për lëkurën.

Përmban formulë hidratuese dhe të butë.
Vetëm me një rutinë dhe formulë të duhur pastrimi, ekuilibri i përgjithshëm i ujit mund të përmirësohet, edhe pse pastrimi i thellë tenton ta bëjë lëkurën të tërhequr dhe të thatë.

Ky vaj pastrues përmban përbërës hidratues të marrë nga natyra si kërpudhat e pishës, qitro, krunde orizi, fruta maca dhe kërpudha me bisht të bardhë për të ndërtuar një barrierë të shëndetshme hidratimi.

Një pastrues me vaj dhe PHA me origjinë bimore që pastron butësisht.

Vajrat unike me prejardhje bimore të Neogen (vaji i farës së çajit jeshil, vaji i aguliçes, vaji i gjetheve të pemës së çajit) janë të përziera për të reduktuar irritimin e lëkurës së ndjeshme. Ai largon menjëherë grimin, papastërtitë, pikat e zeza, qelizat e vdekura të lëkurës, ndërsa pastron poret dhe ndihmon në ruajtjen e nivelit të lagështisë për një pamje rrezatuese.

Përdorimi

1. Shpërndani një sasi të përshtatshme produkti në pëllëmbën e dorës dhe aplikojeni në fytyrën tuaj të thatë dhe masazhojeni butësisht me lëvizje rrethore.
2. Shtoni pak ujë të ngrohtë në duar dhe masazhoni fytyrën derisa vaji të marrë ngjyrë qumështi, më pas shpëlajeni me ujë të vakët.
3. Përdoreni çdo ditë për të pastruar grimin.

Ingredientët
Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Camellia Sinensis Leaf, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Vitis Vinifera(Grape) Seed Oil, Camellia Sinensis Seed Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil, Solanum Lycopersicum(Tomato) Seed Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Ethylhexylglycerin,Rosa Damascena Flower Water, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Water,Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis Leaf Extract, CitrusAurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Portulaca Oleracea Extract, Lepidium Meyenii Root Extract, Lilium TigrinumExtract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, CitrusJunos Fruit Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Saururus Chinensis Leaf/Root Extract, Arnica MontanaFlower Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Broussonetia Kazinoki Bark Extract, Artemisia Absinthium Extract,Melissa Officinalis Leaf Extract

ml

285