Neogen Dermalogy V.Biome Soothing Cream

Zbritje

2,700L

Furnizon lëkurën me 10 shtresa lagështi intensive dhe përmirëson shkëlqimin brenda 3 ditëve!

S’ka stok

SKU: 10794 Kategori: ,

Neogen Dermalogy V.Biome Soothing Cream
Furnizon lëkurën me 10 shtresa lagështi intensive dhe përmirëson shkëlqimin brenda 3 ditëve!
Krem qetësues V.Biome që hidraton thellë duke parandaluar humbjen e ujit.

Një krem ​​me konsistencë të lehtë që jep përthithje të shpejtë me hidratim të plotë për një shkëlqim të shëndetshëm elastik.

Një ‘Mini Globe Applicator’ i integruar në kapak lehtëson lodhjen dhe kujdeset për elasticitetin e lëkurës përmes masazhit- Përdorimi higjenik dhe i pastër çdo herë
Mini Globe ndihmon në reduktimin e rrudhave rreth syve, gojës dhe nofullës.

Përbërësit kryesorë

8 lloje të peptideve
– Hialuronat natriumi, hialuronat hidroksipropiltrimonium, acid hialuronik të hidroksiluar, hialuronat natriumi acetiluar, acid hialuronik, hialuronat natriumi i hidrolizuar, polimer kryq hialuronat natriumi, hialuronat kaliumi

Më shumë se 5% nga 19 multivitamina (3% panthenol, 2% niacinamide, etj.)
– Askorbat natriumi, tiaminë HCL, riboflavinë, niacinamide, panthenol, piridoksinë, biotinë, polikacid, cianokovalaminë, tokoferol, acid linoleik, acid askorbik, askobiltetrisopalmitat, menadion, kalcium pantotil acetat, calcium pantothenokorfat,
– Shkëlqen lëkurën pa jetë dhe qetëson lëkurën e ndjeshme për shkëlqim të menjëhershëm

5% V.BIOME LIPOSOME™
– DSM britanike (prodhuesi i parë i vitaminës C në botë) premium ‘Vitamina C’ / Gjermania CLR’s ‘Probiotics’ / “Blue Mellow Flower” Ekstrakton një përbërës natyral antioksidant që ndryshon ngjyrën në të kuqe kur bashkohet me vitamina
– Përforcon efektin e prodhimit të antioksidantëve dhe kolagjenit dhe NMF (Faktori Natyral Hidratues)

Përdorimi

Pas përdorimit të tonerit dhe esencës, merrni një sasi të përshtatshme dhe aplikojeni butësisht përgjatë strukturës së lëkurës për përthithje më të mirë.
*Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje.

Ingredientët

Purified Water, Glycerin, Panthenol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Coco-Caprylate/Caprate, Triethylhexanoin, Caprylic/Capric Triglyceride, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-2 Stearate, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Anthemis Nobilis Flower Oil, Adenosine, Thuja Occidentalis Leaf Oil, Lactococcus Ferment Lysate, Ascorbic Acid, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Collagen Extract, Cyanocobalamin, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Maltodextrin, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Butylene Glycol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Glucose, Sodium Starch Octenylsuccinate, Sodium Hyaluronate, Calcium Pantothenate, Chondrus Crispus Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Gardenia Florida Fruit Extract, Sodium Polyphosphate, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-10 Laurate, Pyridoxine HCl, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Ascorbate, Menadione, Tricalcium Phosphate, Silica, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Biotin, Potassium Hyaluronate, Pyridoxine, Folic Acid, Tocopherol, Riboflavin, Thiamine HCl, Linoleic Acid, Beta-Carotene

g

60