NEOGEN – Dermalogy Day-Light Protection Airy Sunscreen

2,900L

Tekstura xhel krem në këtë krem dielli absorbohet shpejtë dhe është i lehtë.

SKU: 10343 Kategori: , , , , Etiketa: ,

NEOGEN – Dermalogy Day-Light Protection Airy Sunscreen
Tekstura xhel krem në këtë krem dielli absorbohet shpejtë dhe është i lehtë.
Ky krem dielli kimik nuk do t’ju lërë yndyrë apo shenja të bardha si dhe siguron mbrojtje intensive kundër rrezeve UV duke lënë pamje më të ndritshme të lëkurës.

20 lloje të ekstrakteve bimore duke përfshirë aloe, avokado, acai dhe hibiscus hidratojnë dhe qetësojnë lëkurën, madje edhe nën rrezet e forta të diellit. Këta përbërës ndihmojnë gjithashtu në kontrollimin e prodhimit të sebumit.

Përdorimi
Përdoreni si hapin e fundit në rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën dhe aplikoni një sasi të përshtatshme në të gjithë fytyrën tuaj. Butësisht masazhoni për absorbim. Riaplikoni çdo disa orë për të ruajtur mbrojtjen UV.

Ingredientët
Active Ingredients: Titanium Dioxide (0.90%), Ethylhexyl Methoxycinnamate (7.50%), Zinc Oxide (2.80%)
Inactive Ingredients: Water, Glycerin, Butylene Glycol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, C12-15 Alkyl Benzoate, Hexanediol, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Dicaprylyl Carbonate, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Polysorbate 20, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Portulaca Oleracea Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Phyllanthus Emblica Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​Vp Copolymer, Carbomer, Lippia Citriodora Leaf Extract, Rosa Damascena Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Angelica Archangelica Root Extract, Beta-Glucan, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Artemisia Absinthium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Polyhydroxystearic Acid, Alumina, Gentiana Lutea Root Extract, Achillea Millefolium Extract, Litsea Cubeba Fruit Oil, Citrus Limon (Lemon) Fruit Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Cedrus Atlantica Wood Oil, Disodium Edta, Potassium Hydroxide, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Aluminum Stearate

ml

50