Nacific Half & half Clay Mask

Zbritje

2,520L

NACIFIC Half & Half Clay Mask është një produkt ideal për kujdesin e lëkurës dedikuar njerëzve që kanë probleme me lëkurën si sebumi I tepërt, por kanë lëkurë sensitive apo që duan të largojnë lëkurën e vdekur në zonën e hundës dhe ballit.

SKU: 11383 Kategori: , , ,

Nacific Half & half Clay Mask
Half Clay kujdeset për plasaritjet e lëkurës, lëkurën e yndyrshme dhe të pajetë. Secila ngjyrë e maskës është e personalizuar për problem të ndryshme të lëkurës dhe mund të përdoren së bashku apo vec e vec në varësi të zonës ku aplikohen.
Pjesa jeshile fokusohet tek efektet qetëuse të lëkurës. Përmban vajin e pemës Tea Tree që ka veti antiinflamatore, ekstrakt Houttuynia Corada që qetëson ndjesinë e nxehtësisë dhe vaj Peppermint që hidraton dhe qetëson lëkurën sapo të aplikohet.
Pjesa gri si baltë fokusohet tek zona me prodhim më të madh yndyre. (zona T). Përdor scrub natyral nga farat Apricot për të eksfoliuar dhe përmirësuar teksturën e ashpër të lëkurës. Përmban ekstraktin e frutit papaya që largon qelizat e vdekura nga lëkura bashkë me yndyrën e tepërt dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës.

Përdorimi:
Pasi të pastroni lëkurën tuaj, përhapni maskën me ngjyrë grin ë zonën T, ndërsa maskën jeshile pjesën e mbetur. Lëreni maskën për 10-15 minuta dhe hiqeni kur maska të thahet.

Ingridientet:
Water, Kaolin, Bentonite, 1,2-Hexanediol, Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Poëder, Charcoal Poëder, Ethylhexy/glycerin, Linalool, Butylene Glycol, Aniba Rosodora (Roseëood) Ëood Oil, Paeonia Albiflora Floëer Extract, Magnolia Liflora Floëer Extract, Lilium Candidum Floëer Extract, Ipomoea Purpurea Extract, Convallaria Majalis Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Pins Palustris Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Floëer Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Puerana Lobata Root Extract [MASK ZONE]: Ëater, Montmorillonite, Glycerin, Ilite, Kaolin, Bentonite, 12 Hexanedio, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Ethylhexyglycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Sorbitan Oleate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract.

ml

50