Nacific Fresh Herb Origin Sun Block

Zbritje

1,800L

Kremi kundër diellit për lëkurat e ndjeshme mbron lëkurën nga rrezet e dëmshme UVA+UVB dhe në të njëjtën kohë ushqen lëkurën me ekstraktin e Calendulës.

SKU: 11356 Kategori: , , ,

Nacific Fresh Herb Origin Sun Block
Formulouar me ekstraktin Sepicalm, qetëson lëkurën, duke ndihmuar në kontrollin e ekuilibrit të yndyrës ë lëkurën tuaj. Përbërësit qetësues dhe hidratues dhe përbërësit e pastër të sebumit dhe poreve kontrollojnë sebumin dhe bllokojnë rrezet UV. Formula përthithet lehtësisht dhe nuk lë përfundim të bardhë dhe e lë lëkurën me një ndjesi freskuese.

Perdorimi:
Në hapin e fundit të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës, aplikoni një minimum prej 3 vijash gishtash me vlerë SPF në fytyrë në mënyrë të barabartë. Riaplikoni çdo 3 orë për të pasur mbrojtjen optimale nga rrezet UV.

Ingridientet:
Water, Homosalate, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Olivate, Octocrylene, Calendula Officinalis Floëer Ëater, Calendula Officinalis Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pelargonium Graveolens Floëer Oil, Lavandula Hybrida Oil, Cananga Odorata Floëer Oil, Sorbitan Olivate, Polysorbate 60, Dimethicone, Polyacrylate-13, Sodium Hydroxide, PEG-100 Stearate, Sorbitan Stearate, Polyisobutene, BHT, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Limonene, Linalool, Citronellol, Geraniol, Benzyl Benzoate.

ml

50